Trwa ładowanie...

Metro na I linii wreszcie pojedzie 80 km/h

Przybliżony termin zwiększenia prędkości kursowania pociągów to wrzesień. Składy będą też jeździć częściej

Metro na I linii wreszcie pojedzie 80 km/h
d1pjnnb
d1pjnnb

Decyzja o przyspieszeniu na I linii metra zapadła już jakiś czas temu. Głównie ze względu na znaczne obłożenie składów , kursujących w godzinach szczytu. Zwiększenie prędkości do 80 km/h to nie tylko szybszy transport pomiędzy poszczególnymi stacjami, ale także dobowy wzrost liczby składów. Ich ilość, w najbardziej kluczowych godzinach dnia zwiększy się z 33 do 36.

- W chwili obecnej dostosowaliśmy już większość infrastruktury technicznej oraz urządzeń sterowania do planowanych zmian. Aktualnie odbywają się testowe, nocne jazdy pociągów na I linii. Mogę wstępnie potwierdzić, że wrzesień to realny termin zwiększenia prędkości składów - powiedziała WawaLove.pl Anna Bartoń, rzecznik Metra Warszawskiego.

Aby było to możliwe, konieczne jest wyłączenie semaforów, przy jednoczesnym przejściu na tzw. system SOP-2W. Jest to kluczowy środek dla prowadzenia ruchu (obecnie pełni jedynie pomocniczą rolę). System ten, oparty na sygnalizacji kablowej, umożliwia prowadzenie pociągów w szybszych odstępach czasowych, aniżeli poprzez wskazania semafora.

d1pjnnb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pjnnb