Trwa ładowanie...
d4ju348

Metro na Targówek opóźnione. Warszawiacy nie pojadą nowym odcinkiem M2 we wrześniu

Metro na Targówek opóźnione. Nie ma szans, aby warszawiacy pojechali nowym odcinkiem metra na Pradze i Targówku przed rozpoczęciem roku szkolnego. Sprawdź, czym spowodowane jest opóźnienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Metro na Targówek opóźnione. Warszawiacy nie pojadą nowym odcinkiem M2 we wrześniu
Metro na Targówek opóźnione. Warszawiacy nie pojadą nowym odcinkiem M2 we wrześniu (iStock.com, Fot: katatonia82)
d4ju348

Metro na Targówek opóźnione

Na przejazd nowym odcinkiem metra warszawiacy będą musieli jeszcze poczekać. Wiadomo, że budowa odcinka II linii metra na Targówek z trzema nowymi stacjami: C16 Szwedzka, C17 Targówek Mieszkaniowy i C18 Trocka zakończyły się już w maju. Według informacji podanych przez transport-publiczny.pl, zanim nowy odcinek zostanie udostępniony do użytku, Metro Warszawskie musi uzyskać niezbędne pozwolenie na użytkowanie dla wszystkich stacji oraz wentylatorni. Należy podkreślić, że ostatnie wnioski o wydanie takich dokumentów inwestor złożył w czerwcu.

Metro Warszawa – nowy odcinek na Pradze i Targówku

Data udostępnienia do użytku publicznego metra na Pradze i Targówku pozostaje nieznana, a po sprawdzeniu dostarczonych wniosków o pozwolenie na użytkowanie nowego odcinka, stwierdzono istotne braki w dokumentacji. Wśród stwierdzonych nieścisłości znalazły się między innymi braki: protokołów badań i sprawdzeń, oświadczeń kierowników budowy oraz rysunków w projekcie budowlanym zawierających zmiany wprowadzone podczas realizacji inwestycji. Jak informują służby wojewody, przeprowadzenie obowiązkowej kontroli będzie możliwe dopiero po złożeniu kompletnej dokumentacji odbiorowej. Jej celem jest potwierdzenie zgodności budowanego obiektu z zatwierdzonym przez wojewodę mazowieckiego projektem. Obowiązkowa kontrola powinna zostać przeprowadzona w przeciągu 21 dni.

d4ju348

Podziel się opinią

Share

d4ju348

d4ju348