Trwa ładowanie...

Metro na Wolę. Dokumentacja uzupełniona, kiedy rozpocznie się budowa?

Zachodni odcinek II linii metra będzie mieć trzy nowe stacje: Płocka, Młynów i Księcia Janusza.

Share
Metro na Wolę. Dokumentacja uzupełniona, kiedy rozpocznie się budowa?
d10fois

Mieszkańcy Woli od dawna czekają na rozpoczęcie rozbudowy zachodniego odcinka II linii metra. Miasto uzupełniło dokumentację, jednak teraz będzie ona ponownie rozpatrywana przez urzędników wojewody mazowieckiego. Według władz Metra Warszawskiego jest szansa, że inwestycja zakończona zostanie zgodnie z planem, czyli w roku 2019.

- Przekazaliśmy wojewodzie mazowieckiemu wszystkie poprawione dokumenty dotyczące trzech stacji i tuneli na wolskim odcinku - mówi w tvn warszawa Paweł Siedlecki z biura prasowego Metra Warszawskiego.

Pod koniec lipca informowaliśmy , iż zdaniem urzędu wojewódzkiego, dokumentacja, którą przygotował wówczas ratusz jest niekompletna. Pomimo tego, iż wpłynęły odpowiednie uzgodnienia ze strony Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która jeszcze kilka tygodni temu sama blokowała inwestycję. Jak informuje Siedlecki, wszystkie uzupełnione dokumenty wpłynęły przed terminem i teraz czekają już tylko na akceptację wojewody mazowieckiego.

- Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie przełoży się to na uzyskanie pozwolenia na budowę i będzie można podpisać umowę - mówi w tvn warszawa Siedlecki.

d10fois

Konflikt PO-PiS blokuje inwestycję?

Dokumentacja dotycząca budowy kolejnych trzech stacji metra na Wolę korygowana była kilkukrotnie. Ostatnim razem do poprawy odesłano ją pod koniec lipca. Wśród mieszkańców Warszawy często podnosiły się głosy mówiące o tym, jakoby konflikt Prawa i Sprawiedliwości z Platformą Obywatelską w stolicy, opóźniał inwestycję, co najbardziej uderza w samych mieszkańców, którzy od lat czekają na rozbudowę metra na Wolę.

- Jest to niepokojące. Niepokojące dlatego, że trudno nie odnieść wrażenia, iż względy pozamerytoryczne mogą mieć tutaj wpływ. Z całego serca jednak mamy nadzieję, że tutaj polityka w żaden sposób nie miesza się w pracę administracyjną. Nie można by sobie wyobrazić, a co dopiero zaakceptować, że warszawiacy mieliby zostać w pewien sposób ukarani, czy mieliby być zakładnikiem jakichś politycznych przekonań. Wierzymy, że ta polityka tutaj nie ma miejsca i nie ingeruje, natomiast trudno nie zadawać sobie pytań dlaczego to wszystko tak długo trwa - mówił WawaLove w lipcu Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

Zachodni odcinek II linii metra będzie mieć trzy nowe stacje: Płocka, Młynów i Księcia Janusza.

Źródło: (TVN Warszawa/WawaLove.pl)

d10fois
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d10fois

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10fois
d10fois