Trwa ładowanie...

Metro na Wolę. Dokumentacja uzupełniona, kiedy rozpocznie się budowa?

Zachodni odcinek II linii metra będzie mieć trzy nowe stacje: Płocka, Młynów i Księcia Janusza.

Metro na Wolę. Dokumentacja uzupełniona, kiedy rozpocznie się budowa?
dommrdy
dommrdy

Mieszkańcy Woli od dawna czekają na rozpoczęcie rozbudowy zachodniego odcinka II linii metra. Miasto uzupełniło dokumentację, jednak teraz będzie ona ponownie rozpatrywana przez urzędników wojewody mazowieckiego. Według władz Metra Warszawskiego jest szansa, że inwestycja zakończona zostanie zgodnie z planem, czyli w roku 2019.

- Przekazaliśmy wojewodzie mazowieckiemu wszystkie poprawione dokumenty dotyczące trzech stacji i tuneli na wolskim odcinku - mówi w tvn warszawa Paweł Siedlecki z biura prasowego Metra Warszawskiego.

Pod koniec lipca informowaliśmy , iż zdaniem urzędu wojewódzkiego, dokumentacja, którą przygotował wówczas ratusz jest niekompletna. Pomimo tego, iż wpłynęły odpowiednie uzgodnienia ze strony Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która jeszcze kilka tygodni temu sama blokowała inwestycję. Jak informuje Siedlecki, wszystkie uzupełnione dokumenty wpłynęły przed terminem i teraz czekają już tylko na akceptację wojewody mazowieckiego.

- Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie przełoży się to na uzyskanie pozwolenia na budowę i będzie można podpisać umowę - mówi w tvn warszawa Siedlecki.

Konflikt PO-PiS blokuje inwestycję?

Dokumentacja dotycząca budowy kolejnych trzech stacji metra na Wolę korygowana była kilkukrotnie. Ostatnim razem do poprawy odesłano ją pod koniec lipca. Wśród mieszkańców Warszawy często podnosiły się głosy mówiące o tym, jakoby konflikt Prawa i Sprawiedliwości z Platformą Obywatelską w stolicy, opóźniał inwestycję, co najbardziej uderza w samych mieszkańców, którzy od lat czekają na rozbudowę metra na Wolę.

dommrdy

- Jest to niepokojące. Niepokojące dlatego, że trudno nie odnieść wrażenia, iż względy pozamerytoryczne mogą mieć tutaj wpływ. Z całego serca jednak mamy nadzieję, że tutaj polityka w żaden sposób nie miesza się w pracę administracyjną. Nie można by sobie wyobrazić, a co dopiero zaakceptować, że warszawiacy mieliby zostać w pewien sposób ukarani, czy mieliby być zakładnikiem jakichś politycznych przekonań. Wierzymy, że ta polityka tutaj nie ma miejsca i nie ingeruje, natomiast trudno nie zadawać sobie pytań dlaczego to wszystko tak długo trwa - mówił WawaLove w lipcu Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

Zachodni odcinek II linii metra będzie mieć trzy nowe stacje: Płocka, Młynów i Księcia Janusza.

Źródło: (TVN Warszawa/WawaLove.pl)

dommrdy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dommrdy