Trwa ładowanie...

Metro na Woli na wiosnę. Ratusz podał konkretne daty

Prace na nowych stacjach II linii metra na Woli dobiegają końca. Miasto planuje harmonogram odbiorów. Podano datę, kiedy pasażerowie będą mogli korzystać z nowej trasy metra.
Share
Warszawa. Tunel metra II linii na Wolę
Warszawa. Tunel metra II linii na WolęŹródło: UM Warszawa, Fot: UM Warszawa
dafa7zi

Wiosna 2020 r. – to wtedy pojadą pierwsze składy metra na Wolę z pasażerami. Na nowych stacjach: Księcia Janusza, Młynów i Płocka trwają zaawansowane prace wykończeniowe. Zgodnie z podpisanym trzy lata temu kontraktem wszystkie roboty powinny zakończyć się 29 listopada 2019 r.

W ubiegłym tygodniu w pobliżu wejść do nowych stacji na Woli pojawiła się zieleń. Pierwszy transport drzew i krzewów przyjechał na budowę stacji Płocka, a wśród sadzonek były: klony pospolite, wiśnie piłkowane praz jarząb szwedzki. Oprócz tych gatunków na Woli będą rosnąć również: graby, lipy, klony, grusze i jabłonie.

Zanim to jednak nastąpi przez kilka tygodni na trzech nowych stacjach będą prowadzone prace związane z uzyskaniem niezbędnych opinii i zgód, a przede wszystkim pozwolenia na użytkowanie.

dafa7zi

Warszawski ratusz przedstawił harmonogram tych prac:

• 29 listopada 2019 r. – zakończenie prac budowlanych wynikających z podpisanego kontraktu;

• grudzień 2019 r. – styczeń 2020 r. – odbiory służb zewnętrznych (m.in. Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Państwowej Straży Pożarnej);

• styczeń 2020 r. – zakończenie odbiorów;

dafa7zi

• luty 2020 r. – złożenie wniosków o wydanie pozwolenia na użytkowanie do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego;

• luty – marzec 2020 r. – niezbędne procedury prawne;

• początek kwietnia 2020 r. – otwarcie odcinka.

Warszawa. Na nowych stacja metra na Wolę trwają prace wykończeniowe UM Warszawa
Warszawa. Na nowych stacja metra na Wolę trwają prace wykończenioweŹródło: UM Warszawa, Fot: UM Warszawa

Pod koniec października generalny wykonawca nowego odcinka II linii metra, firma Gülermak, przedstawił tzw. protokół konieczności. W dokumentach wskazano, że nie ma możliwości prowadzenia przez siebie testów wewnętrznych w związku z niezrealizowaniem w ustalonym terminie podstawowego przyłącza energetycznego do stacji C07 Młynów przez innogy Stoen Operator Sp. z o.o.

dafa7zi

Stacja Młynów ma obecnie przyłącze energetyczne o mniejszej mocy.

Ratusz przyznał, że w związku z tymi problemami, niemożliwe było przeprowadzenie wymaganych odbiorów w trakcie obowiązującego terminu prowadzenia prac budowlanych.

Dlatego miasto zdecydowało, że zmieni kolejność działań i zrealizuje je zgodnie z podanymi datami.

Według władz Warszawy, taki harmonogram umożliwi otwarcie stacji: Płocka, Młynów i Księcia Janusza w ciągu czterech miesięcy od zakończenia prac budowlanych, czyli tak jak w przypadku wschodniego odcinka linii metra M2.

dafa7zi

Spółka Metro Warszawskie chce, żeby składy z pasażerami dojechały do stacji Księcia Janusza 4 kwietnia, kilka dni przed 25. rocznicą uruchomienia metra w stolicy.

Źródło: Urząd Miasta w Warszawie

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Leszek Miller komentuje expose Mateusza Morawieckiego

dafa7zi

Podziel się opinią

Share
dafa7zi
dafa7zi