Trwa ładowanie...
d24sks2

Metro przejechało nową, dłuższą trasą na Targówek

W środę pojazdy warszawskiego metra przejechały wydłużoną linią M2. Na razie były to kursy bez pasażerów. Trasa została wydłużona o stacje Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
II linia metra. Pociągi przetestowały wydłużoną trasę na Targówek
II linia metra. Pociągi przetestowały wydłużoną trasę na Targówek (East News, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d24sks2

O środowych kursach drugiej linii metra poinformowano w czwartek rano. Metro Warszawskie zaznaczyło, że pociągi kursujące na II linii metra jeździły już w tzw. pełnej pętli, czyli od stacji Rondo Daszyńskiego do przystanku Trocka.

Pasażerowie metra jednak nie mieli szans, by odczuć te zmiany. Składy kursowały według swojego standardowego rozkładu jazdy i wyznaczonej w nim częstotliwości. Warszawiacy na pierwsze przejazdy na Targówek muszą jeszcze zaczekać.

Pierwszymi testującymi wydłużoną drugą linię metra byli maszyniści. Po opuszczeniu przez pasażerów pociągu na stacji Dworzec Wileński, kontynuowali jazdę. Metro zatrzymywało się na podziemnych przystankach Szwedzka i Targówek Mieszkaniowy. Dalej jechało aż do stacji Trocka. Za nią, w komorze torów odstawczych, zmieniali kierunek jazdy i ruszali w trasę do Ronda Daszyńskiego. Pierwszych pasażerów zabierali jednak dopiero ze stacji Dworzec Wileński.

d24sks2

Jazdy są kolejnym elementem szkolenia maszynistów przed uruchomieniem wschodniego odcinka linii M2. Służą także ostatnim korektom rozkładu jazdy i planowanej częstotliwości kursowania linii.

We wtorek informowaliśmy o zapewnieniach wojewody mazowieckiego. Zdzisław Sipiera ocenił, że jeszcze we wrześniu mogą zostać oddane do użytku kolejne stacje II lini metra na Targówku. Cały odcinek nowej "nitki" ma być gotowy przed 2023 rokiem.

Źródło: Metro Warszawskie

d24sks2

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Wybory 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska rywalem Jarosława Kaczyńskiego

Podziel się opinią

Share

d24sks2

d24sks2
d24sks2