Trwa ładowanie...

Metro rozbuduje się o kolejne stacje na II linii, ale co z zajezdnią?

Następnym planowym wydłużeniem drugiej nitki stołecznego metra będzie tzw. wariant 3+3.

Share
Metro rozbuduje się o kolejne stacje na II linii, ale co z zajezdnią?
d1kezsa

Jednak wraz z nowymi stacjami zarówno na Woli i Targówku, II linia może jeszcze nie być obsługiwana z perspektywy stacji techniczno - postojowej na Morach. Okazuje się bowiem, że nawet po rozbudowie trzeba będzie realizować kursowanie składów tak jak do tej pory, czyli od STP Kabaty. Znajduje się ona na południowym krańcu I linii, co w perspektywie może stanowić pewne utrudnienie.

Główną przeszkodą będzie nie tylko brak miejsca na nocowanie oraz odstawianie pociągów , które Metro Warszawskie planuje zakupić (jest mowa nawet o 35 składach), ale również przepustowość samego łącznika pomiędzy liniami. Stołeczny ratusz zapewnia jednak, że problem z zajezdnią jest absolutnie do rozwiązania.

Miasto i tak rozważa jej budowę na Morach oraz połączenie z istniejącymi stacjami II linii metra, już teraz. W przyszłości natomiast nitka byłaby rozbudowywana o dodatkowe stacje, w powstałym wcześniej tunelu. Aktualnie trwa przetarg na zaprojektowanie i budowę trzech na Woli i trzech na Targówku, które mają docelowo powstać w 2019 roku.

d1kezsa
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1kezsa

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kezsa
d1kezsa