Trwa ładowanie...

Metro...wa lodówka dla pani prezydent [WIDEO]

Humorystyczna akcja studentów

Share
Metro...wa lodówka dla pani prezydent [WIDEO]
d48iwzd

- Ponieważ są problemy z metrem, mamy dla pani prezydent metrową lodówkę. Może to przyśpieszy prace - poinformowała ekipa Haier, która dostarczyła właśnie do ratusza nietypowy prezent. W ten sposób grupa zakręconych ludzi związanych z tą marką żartuje sobie z problemów związanych z otwarciem II linii. Na filmie widzimy, że udało im się dostarczyć lodówkę (urzędnicy nie zdecydowali się jednak na przyjęcie prezentu), a nawet uzyskać od rzeczniczki ratusza konkretną deklarację w sprawie podziemnej kolejki. Zobaczcie wesoły film!

Na drugiej linii metra trwają obecnie ostatnie jazdy testowe, według nieoficjalnych informacji, podziemną kolejką pojedziemy w najbliższy weekend.

d48iwzd

Pierwsze naziemne prace rozpoczęły się w drugiej połowie 2010 roku. W maju 2012 r. tarcza "Anna" (nosząca imię na cześć księżnej Anny Mazowieckiej) rozpoczęła drążenie tunelu II linii metra. Centralny odcinek drugiej linii metra ma ponad 6 kilometrów i połączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę.

II linia ma siedem stacji: "Rondo Daszyńskiego", "Rondo ONZ", "Świętokrzyska", "Nowy Świat - Uniwersytet", "Centrum Nauki Kopernik", "Stadion Narodowy" oraz "Dworzec Wileński".

W listopadzie 2014 r. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała otwarcie II linii podziemnej kolejki na 14 grudnia (wypowiedziała wówczas słynne słowa "II linią metra pojedziemy na świąteczne zakupy"). Ratusz tłumaczył potem, że opóźnienie w oddaniu podziemnej kolejki spowodowane było pożarem akumulatorów na stacji "Rondo Daszyńskiego". Doszło do niego 2 grudnia.

Koszt całej inwestycji to 4,17 mld zł.

d48iwzd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48iwzd