Trwa ładowanie...
d3xbq6c

Metro Warszawskie. Będzie remont podstacji na Imielinie

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego wyremontuje 30-letnią podstację trakcyjno-energetyczną na stacji metra Imielin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Metro Warszawskie. Podstację na Imielinie czeka modernizacja
Metro Warszawskie. Podstację na Imielinie czeka modernizacja (Wikimedia Commons)
d3xbq6c

Jak informuje portal "Transport-Publiczny", modernizacja obejmie podstację trakcyjno-energetyczną na stacji Imielin na jej najstarszym odcinku. Zostaną tam wymienione rozdzielnice prądu stałego 750V.

"Główna przyczyna to brak części zamiennych do urządzeń prądu stałego oraz ich wiek – produkcja z roku 1990, co powoduje zużycie eksploatacyjne" – tłumaczy Łukasz Majchrzyk z Zarządu Transportu Miejskiego, cytowany przez wspomniane media.

Do połowy sierpnia mają zostać dostarczone niezbędne urządzenia, których produkcja właśnie się rozpoczęła. Natomiast remont na stacji zostanie przeprowadzony na przełomie września i października.

d3xbq6c

Metro Warszawskie. Remont nie spowoduje zakłóceń w funkcjonowaniu podziemnej kolejki

"Przewidujemy dzielenie prac na etapy: w pierwszym etapie zostanie wyłączona I sekcja rozdzielnicy prądu stałego RPS, a zasilanie trakcyjne realizowane będzie z II sekcji RPS, po uruchomieniu I sekcji RPS zostanie wyłączona sekcja II" – dodaje Łukasz Majchrzyk.

Planowane prace nie powinny spowodować przerw w funkcjonowaniu metra. Remont będzie wiązał się jedynie z unikaniem jednoczesnych rozruchów na stacjach I odcinka pierwszej linii metra. 21 lipca odbyło się już próbne zasilanie awaryjne z jednej sekcji RPS, które zakończyło się sukcesem – zmiany nie miały wpływu na kursowanie podziemnej kolejki.

Wartość planowanego remontu to 2,939 mln złotych. Jak podaje "Transport-Publiczny", wykonawca, którym jest firma Trakcja, udzielił 40 miesięcy gwarancji.

d3xbq6c

Podziel się opinią

Share

d3xbq6c

d3xbq6c