Trwa ładowanie...
d3pkc93

Metro Warszawskie. Tarcze na Bemowie, murowanie pomieszczeń, budowa przejść

Drążenie tuneli, montowanie torów odstawczych, murowanie pomieszczeń – trwają prace przy budowie metra, które połączy Bemowo i Wolę. Ratusz prezentuje efekty prac.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Metro Warszawskie. Tarcze na Bemowie, murowanie pomieszczeń, budowa przejść
(Urząd m.st. Warszawa, Fot: Urząd m.st. Warszawa)
d3pkc93

We wtorek 8 września warszawski ratusz poinformował o kolejnych postępach prac na budowie metra. Przypominamy, że pomimo kompletu decyzji dla II linii, budowa i jej planowe zakończenie, opóźni się.

Metro Warszawskie. Drążenie tuneli – tarcze już na Bemowie

"Zakończono drążenie dwóch najkrótszych odcinków tunelowych, które pod skrzyżowaniem ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich łączą komorę torów odstawczych z korpusem stacji Powstańców Śląskich. Ukończone tunele mają po około 137 metrów długości" – podaje Karolina Gałecka, rzeczniczka warszawskiego Urzędu Miasta.

d3pkc93

Tarcza Krystyna rozpoczęła ponowne drążenie kolejnego odcinka tunelowego 4 września. Tym razem zmierza w stronę stacji Ulrychów. Odcinek ten ma około 860 metrów. W sumie w kierunku stacji Księcia Janusza jest jeszcze do wydrążenia około 1370 metrów tunelu.

 Urząd m.st. Warszawa
(Urząd m.st. Warszawa)

Jaskinia Utroba. Starożytne miejsce kultu płodności

Metro Warszawskie. Budowa przejść podziemnych i pomieszczeń stacji

d3pkc93

Poza drążeniem tuneli równolegle prowadzone są prace przy budowie samej stacji – przejść, korytarzy i pomieszczeń. Na stacji Powstańców Śląskich, jak i Ulrychów, rozpoczęło się już murowanie pomieszczeń technicznych.

Prace według planu powinny zakończyć się pod koniec tego roku.

 Urząd m.st. Warszawa
(Urząd m.st. Warszawa)

Tunel, który połączy Wolę z Bemowem będzie najkrótszym odcinkiem drugiej linii metra.

d3pkc93

"Składa się on z nieco ponad dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji: C05 - roboczo nazwanej 'Ulrychów' - położonej w ciągu ul. Górczewskiej i C04 'Powstańców Śląskich' zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Za stacją C04 będą się znajdować tory odstawcze dla pociągów metra" – dodaje ratusz.

Za realizację prac, które powinny zakończyć się do listopada 2021 roku, odpowiedzialne jest konsorcjum firm Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. (lider) i Astaldi S.p.A. Koszt inwestycji to 959 249 940 złotych.

 Urząd m.st. Warszawa
(Urząd m.st. Warszawa)
 Urząd m.st. Warszawa
(Urząd m.st. Warszawa)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pkc93

Podziel się opinią

Share
d3pkc93
d3pkc93