Trwa ładowanie...
d1zj7px

Metro z nowymi wyświetlaczami. Lepsza informacja

Metro planuje, że już wkrótce wyświetlacze pojawią się przy bramkach na wszystkich stacjach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Metro z nowymi wyświetlaczami. Lepsza informacja
d1zj7px

Na stacjach pierwszej linii warszawskiego metra pojawiły się nowe wyświetlacze Systemu Informacji Pasażerskiej. Dzięki nim pasażer dowie się, za ile przyjedzie najbliższy pociąg już przy wejściu na stacje.

Nowe wyświetlacze zamontowano na stacjach pomiędzy Dworcem Gdańskim a Wierzbnem. Do tej pory znajdowały się one tylko na peronach, teraz są także przy bramkach. Dzięki temu podróżny będzie wiedział, kiedy może spodziewać się najbliższego pociągu już przy wejściu na stacje. Ma to duże znaczenie np. w sytuacji, gdy korzysta z biletu czasowego.

Do tej pory wyświetlacze przy bramkach można było zobaczyć tylko na odcinku od Młocin do pl. Wilsona oraz na stacji Politechnika .

d1zj7px

Warszawskie metro planuje montaż nowych ekranów także na pozostałych stacjach pierwszej linii metra. Na to trzeba będzie jednak trochę poczekać.

- Po nowym roku będziemy procedować tak, aby te ekrany pojawiły się już na wszystkich stacjach, również na tych najstarszych, od Kabat do Wilanowskiej - twierdzi Paweł Siedlecki z biura prasowego metra warszawskiego w rozmowie z Radiem Kolor.

Źródło: Radio Kolor/Wawalove

Przeczytaj też: Pościg i strzelanina w stolicy. Niespodziewany finał akcji policji

d1zj7px

Podziel się opinią

Share

d1zj7px

d1zj7px