Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
02-10-2012 06:25

Miasteczko szałasów na pl. Grzybowskim

Projekt architektoniczno-kulturalny można oglądać do 10 października. Warto zajrzeć na wydarzenia kulturalne!

Miasteczko szałasów na pl. Grzybowskim
dt8pmbk
dt8pmbk

Z okazji rozpoczęcia działalności JCC Warszawa – Centrum Społeczności Żydowskiej, prowadzonego przez Fundację JDC Poland, na placu Grzybowskim powstanie Miasteczko SZAŁasów: projekt architektoniczno – kulturalny z okazji święta Sukot. JCC Warszawa zaprosiło kilku architektów do zaprojektowania szałasów, które będzie można oglądać na placu Grzybowskim w Warszawie od 1 do 10 października 2012.

Sukot, po polsku „Kuczki” (szałasy), obchodzą Żydzi wspominając wędrówkę ludu Izraela po pustyni, po wyjściu z niewoli egipskiej do Ziemi Obiecanej. Szałasy mają symbolizować tymczasowe domy budowane przez Żydów, przenoszących się z miejsca na miejsce, a także te, w których mieszkali hebrajscy rolnicy na polach w czasie żniw. Sukot jest również radosnym świętem plonów.

Wystawie będą towarzyszyć wydarzenia kulturalne, przybliżające uczestnikom tradycję żydowską w nowoczesnej, otwartej formie. - Mamy nadzieję, że tymczasowa przestrzeń Miasteczka SZAŁasów stanie się miejscem integracji, poznania i wymiany myśli, a wydarzenia, które się wokół niej odbędą, przybliżą uczestnikom tradycje święta Sukot pokazując, że kultura żydowska może być inspirująca i żywa - mówią organizatorzy.

Wydarzenia kulturalne, towarzyszące instalacji na pl. Grzybowskim, rozpoczynają się już w środę 3 października. Do wyboru mamy warsztaty architektoniczne dla dzieci, zajęcia plastyczne dla każdego, niezwykły koncert KlezmeReggae, warsztaty kulinarne „Sukot w słoiku”.

dt8pmbk

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

* www.miasteczkoszalasow.pl*

dt8pmbk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt8pmbk