Trwa ładowanie...

Miasto dofinansowuje sterylizację psów i kotów

50% płaci miasto, 50% właściciel. Z dofinansowania mogą skorzystać wszyscy, którzy zamieszkują na terenie Warszawy

Share
Miasto dofinansowuje sterylizację psów i kotów
d2sx5q8

Rusza akcja dofinansowania zabiegów kastracji i sterylizacji psów i kotów. Właściciele psów i kotów, którzy zamieszkują na terenie m.st. Warszawy mogą skorzystać z możliwości wykonania zabiegu w jednej z 10 wybranych lecznic weterynaryjnych (bez względu na miejsce zamieszkania).

Warunkiem przeprowadzenia dofinansowanego zabiegu jest:
- wypełnienie przez właściciela zwierzęcia – w dwóch egzemplarzach – odpowiedniego formularza („Oświadczenie dotyczące wykonania zabiegu sterylizacji/kastracji* psa/kota* z badaniem krwi/bez badania krwi* w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2013 roku”);
- okazanie dowodu tożsamości;
- okazanie książeczki zdrowia psa/kota, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia.
W przypadku psów niezbędne jest również elektroniczne oznakowanie zwierzęcia oraz aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Miasto finansuje 50% kosztu zabiegu. Pozostałe 50% pokrywa właściciel zwierzęcia. Akcja prowadzona jest przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy do 15 grudnia 2013 r. lub do wyczerpania środków finansowych, w ramach realizacji "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2013 roku". Do końca tego roku miasto przeznaczy na ten cel niemal 300 tys. zł.

Lista lecznic, w których można dokonać zabiegu, znajduje się TUTAJ . Znajdziecie tam również szczegółowe informacje na temat przygotowania zwierzęcia do zabiegu oraz wpływu sterylizacji i kastracji na samopoczucie i zachowanie zwierzęcia.

d2sx5q8

Galerię Waszych kotów możecie zobaczyć TUTAJ .

d2sx5q8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sx5q8
d2sx5q8