Trwa ładowanie...
d4ebook

Miasto inwestuje w systemy przeciw podtopieniom

Decyzją Prezydenta m.st. Warszawy, miasto dofinansuje remont instalacji przeciwpowodziowych w Ursusie oraz na Bemowie i Ursynowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miasto inwestuje w systemy przeciw podtopieniom
d4ebook

Do dofinansowania wybrano trzy dzielnicowe projekty: „Rekultywacja jeziora Zgorzała wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych” na Ursynowie, „Remont Fosy Bema na Forcie Bema w Warszawie” na Bemowie oraz przebudowa rowu odwadniającego wraz z budową zbiornika retencyjnego w dolinie rzeki Raszynka w Ursusie.

Łącznie na te inwestycje dzielnice dostaną 17,7 mln złotych. Na Ursynów trafi dodatkowo około 4,1 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone m.in. na odmulenie i pogłębienie jeziora Zgorzała oraz budowę biofiltrów.

Bemowo na odnowienie Fosy Bema otrzyma dodatkowe 1,2 mln złotych w tym roku i 913 tysięcy złotych w 2013 r.

Na terenie Ursusa wzmocnione zostanie koryto rowu odwadniającego Reguły-Malichy. Powstanie też ok. 1150 m rurociągu przerzutowego, który odprowadzi wody opadowe do zbiornika retencyjnego w dolinie rzeki Raszynka. Nowo powstały zbiornik będzie mógł przyjąć do 47,98 tys. m3 wody. Na tę inwestycję miasto przeznaczy w latach 2013-2016 11,5 mln złotych dodatkowych środków.

d4ebook

Podziel się opinią

Share
d4ebook
d4ebook