Trwa ładowanie...

Miasto Jest Nasze wspiera rzemieślników z Żoliborza

Stowarzyszenie ruszyło ze specjalnym projektem.

Miasto Jest Nasze wspiera rzemieślników z Żoliborza
d4lchs8

„Mistrzowie Żoliborza” to unikalny pomysł na promocję i kultywowanie tradycji lokalnych zakładów rzemieślniczych na Żoliborzu. Projekt ruszył 30 listopada, a jego pierwszym celem jest rozpowszechnienie informacji o umiejscowieniu poszczególnych pracowni. Specjalnie wydrukowane mapy zawisną m.in. we wszystkich zakładach, na okolicznych słupach oraz w kawiarniach i restauracjach.

Warto wspomnieć, że wielu warszawiaków po prostu nie wie gdzie można skorzystać z konkretnych usług a czasem są przekonani, iż niektóre zawody już dawno odeszły w zapomnienie. Aby podtrzymać pamięć i zwrócić uwagę na trudną sytuację rzemieślników "Miasto Jest Nasze" zdecydowało się na realizację tego projektu. W zależności od rezultatów może on być w przyszłości rozszerzany na kolejne dzielnice.

- Lokalne zakłady rzemieślnicze są nieodłącznie związane z historią Warszawy i dają zatrudnienie wielu warszawiakom którzy od pokoleń przejmują „fach” po swoich przodkach. Stąd chcemy aktywnie włączyć się w ich promocję - przekazał Karol Perkowski, rzecznik prasowy stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

d4lchs8
d4lchs8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lchs8