Trwa ładowanie...

Miasto ogłasza konkurs. Zostań operatorem ścian "patelni”

– Chcemy oddać patelnię w ręce ludzi, którzy będą potrafili umieszczać na murach treści estetyczne i zajmujące- mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta

Share
Miasto ogłasza konkurs. Zostań operatorem ścian "patelni”
d2tcy03

W sobotę ratusz ogłosił konkurs na operatora ścian tzw. patelni, czyli placu znajdującego się przy wejściu do metra Centrum. Termin składania ofert upływa 9 sierpnia o godz. 12:00.

"Patelnia” jest najbardziej charakterystycznym miejscem dla mieszkańców.To tutaj codziennie przewija się tysiące warszawiaków i turystów. Dużą uwagę przechodniów przyciągają kolorowe murale.

– Chcemy oddać patelnię w ręce ludzi, którzy będą potrafili umieszczać na murach treści estetyczne i zajmujące. Ściany patelni pracują 24 godziny na dobę, bo są w sercu miasta – mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta.

Murale to nie tylko graffiti. Zawsze mają pewien przekaz dla oglądających. Powstają tu tematyczne dzieła sztuki ulicznej. Wśród tych, które najbardziej zapadły w pamięć można wymienić chociażby dzieło, które powstało z okazji otwarcia Muzeum Warszawy, czy mural „Żonkile” Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a także „Hello 2017 #SylwesterWarszawa”.

d2tcy03

Celem konkursu jest właściwe wykorzystanie przestrzeni miejskiej. Zaprezentowana sztuka ma wchodzić w interakcję z odbiorcą, wywoływać pozytywne skojarzenia z Warszawą jako miastem otwartym i zachęcającym do działania.Oceniana będzie wartość artystyczna i estetyczna.

Zwycięzca konkursu będzie miał do dyspozycji cztery ściany patelni.Trzy wykona według projektu miasta. Praca będzie musiała uzyskać akceptację Wydziału Ochrony Krajobrazu Miasta.

d2tcy03

Podziel się opinią

Share
d2tcy03
d2tcy03