Trwa ładowanie...
d2ktuwu

Miasto ogłasza konkurs. Zostań operatorem ścian "patelni”

– Chcemy oddać patelnię w ręce ludzi, którzy będą potrafili umieszczać na murach treści estetyczne i zajmujące- mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miasto ogłasza konkurs. Zostań operatorem ścian "patelni”
d2ktuwu

W sobotę ratusz ogłosił konkurs na operatora ścian tzw. patelni, czyli placu znajdującego się przy wejściu do metra Centrum. Termin składania ofert upływa 9 sierpnia o godz. 12:00.

"Patelnia” jest najbardziej charakterystycznym miejscem dla mieszkańców.To tutaj codziennie przewija się tysiące warszawiaków i turystów. Dużą uwagę przechodniów przyciągają kolorowe murale.

– Chcemy oddać patelnię w ręce ludzi, którzy będą potrafili umieszczać na murach treści estetyczne i zajmujące. Ściany patelni pracują 24 godziny na dobę, bo są w sercu miasta – mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta.

d2ktuwu

Murale to nie tylko graffiti. Zawsze mają pewien przekaz dla oglądających. Powstają tu tematyczne dzieła sztuki ulicznej. Wśród tych, które najbardziej zapadły w pamięć można wymienić chociażby dzieło, które powstało z okazji otwarcia Muzeum Warszawy, czy mural „Żonkile” Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a także „Hello 2017 #SylwesterWarszawa”.

Celem konkursu jest właściwe wykorzystanie przestrzeni miejskiej. Zaprezentowana sztuka ma wchodzić w interakcję z odbiorcą, wywoływać pozytywne skojarzenia z Warszawą jako miastem otwartym i zachęcającym do działania.Oceniana będzie wartość artystyczna i estetyczna.

Zwycięzca konkursu będzie miał do dyspozycji cztery ściany patelni.Trzy wykona według projektu miasta. Praca będzie musiała uzyskać akceptację Wydziału Ochrony Krajobrazu Miasta.

Podziel się
d2ktuwu

Podziel się opinią

Share

d2ktuwu

d2ktuwu