Trwa ładowanie...

Miasto rozdaje choinki! Wystarczy przynieść zużyty sprzęt elektroniczny

ZTM uruchomi specjalne linie autobusowe, które mają ułatwić dojazd do punktów zbiórki.
Share
Miasto rozdaje choinki! Wystarczy przynieść zużyty sprzęt elektroniczny
d1ja5th

Rusza akcja "Świąteczna Eko Pomoc". Każdy, kto w sobotę 10 grudnia odda zużyty sprzęt elektroniczny i baterie, dostanie darmową choinkę .

Mieszkańcy będą mogli oddawać sprzęt w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych . Pierwszy z nich mieści się przy ul. Zawodzie 16 na Mokotowie, a drugi na ul. Płytowej 1 na Białołęce. Punkty będą otwarte w sobotę od godziny 10.00 do 14.00.

Choinkę będzie można otrzymać nie tylko za sprzęt elektroniczny, elektryczny i baterie. Za co jeszcze? Za szkło opakowaniowe, plastik, metal i papier. To, czy otrzymamy małą, czy dużą choinkę w doniczce, będzie zależne od wielkości i ilości przyniesionych odpadów.

d1ja5th

Pomagają dzieciom i niepełnosprawnym

To już kolejna edycja "Świątecznej Eko Pomocy", która ma charakter charytatywny. - W ubiegłym roku przekazaliśmy z zamian za ponad 20 tysięcy kilogramów odpadów prawie 4 tysiące choinek w doniczkach. Cały dochód z akcji, przeznaczony został na odbudowę przedszkola dla dzieci na Filipinach - informuje Hanna Gronkiewicz-Waltz , prezydent Warszawy.

Dochód z tegorocznej edycji ma trafić do Fundacji Muzyczni Czarodzieje, która pracuje z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie w Domu Samopomocy przy ul. Suwalskiej.

Aby ułatwić dojazd do punktów zbiórki, ZTM uruchomi dwie specjalne linie autobusowe:

d1ja5th

* 908 -* METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – al. Sikorskiego – św. Bonifacego – Powsińska – Augustówka – Zawodzie – PSZOK ZAWODZIE

926 - METRO MŁOCINY – most Skłodowskiej-Curie – al. Kuklińskiego – Modlińska – Płochocińska – Płytowa – PSZOK PŁYTOWA.

Obie mają kursować od ok. godziny 9.30 do 14.30 z częstotliwością co 30 minut. Będą w nich obowiązywać bilety z taryfy ZTM.

Źródło: UM Warszawa/ZTM/Wawalove

d1ja5th

(Oprac: MO)

Przeczytaj też: Pisarz Józef Hen nagrodzony przez filmowów. Debiutował u Korczaka

d1ja5th

Podziel się opinią

Share
d1ja5th
d1ja5th