Trwa ładowanie...

Miasto świetnie zarabia na tych mandatach!

Wręczono ich już ponad 21 tysięcy! Gdzie?

Miasto świetnie zarabia na tych mandatach!
d2yzsnb

W związku z budową drugiej linii metra, zamknięto dla samochodów osobowych most Śląsko-Dąbrowski. Przejechać nim mogą jedynie samochody komunikacji zbiorowej, jednoślady i wszystkie służby miejskie.

Jak informuje stołeczny ratusz, kierowcy niewiele robią sobie z zakazu. Od połowy października ubiegłego roku miejscy strażnicy wręczyli aż 21 tys. mandatów! Mimo, że patrole stają tam cały czas, kierowcy i tak próbują nim przejechać. Warto pamiętać, że najwyższa kwota mandatu wynosi aż 500 zł!**

Przez most próbują przejeżdżać głównie mieszkańcy Warszawy, choć również goście przyjeżdżający do stolicy. Pieniądze z mandatów trafiają do budżetu miasta. Nie mają konkretnego przeznaczenia.

d2yzsnb

Im dłużej istnieje zakaz, tym wyższe mandaty są wręczane. Tłumaczenie kierowców, że "nie są stąd" lub "nie wiedzieli" nie przekonają miejskich strażników. Oznakowania mostu są zunifikowane, więc identyczne na całym świecie.

Od 18 października do 8 lipca strażnicy miejscy wręczyli kierowcom 21067 mandatów. Kontrole prowadzone są głównie w godz. 6.00 - 21.00. Zakaz przejazdu przez most Śląsko-Dąbrowski potrwa prawdopodobnie do ukończenia budowy metra, czyli jeszcze co najmniej 2 lata.

d2yzsnb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yzsnb