Trwa ładowanie...
di99nsc

Miasto wypowiada umowę zarządcy "Wolskiego Koloseum"

Teren przy ul. Prądzyńskiego 14A wraz z zabytkowymi, XIX-wiecznymi zbiornikami gazu przeszedł w prywatne ręce w 1991 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miasto wypowiada umowę zarządcy "Wolskiego Koloseum"
di99nsc

Zarząd Dzielnicy Wola podjął uchwałę w sprawie wszczęcia procedury rozwiązania umowy użytkowania wieczystego terenu przy ulicy Prądzyńskiego 14A, na którym znajdują się zabytkowe zbiorniki gazu. Informację potwierdziła na facebooku prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Teren przy ul. Prądzyńskiego 14A wraz z zabytkowymi, XIX-wiecznymi zbiornikami gazu przeszedł w prywatne ręce w 1991 roku. Właścicielem terenu stała się Fundacja "Wystawa Warszawa Walczy 1939-1945", a użytkowanie wieczyste zostało ustalone na 99 lat. Nieruchomość została ponownie sprzedana w prywatne ręce w 1996 roku. Umowa użytkowania wieczystego nakładała na właścicieli obowiązek utrzymania terenu w należytym porządku oraz modernizacji zabytkowych zbiorników gazu.

Teren i budynki od wielu lat ulegają degradacji, są opuszczone i zaniedbane. W związku z tym, w zeszłym roku przeprowadzona została wizja lokalna, mająca na celu ustalenie, czy użytkownik wywiązuje się z umowy. - Kontrola wykazała, że użytkownik wieczysty nie przeprowadził adaptacji budynków, a na terenie nieruchomości nie są prowadzone żadne prace modernizacyjne - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola. - Użytkownik korzysta z gruntu w sposób sprzeczny z jego przeznaczeniem określonym w umowie - dodaje.

di99nsc

Uchwała Zarządu Dzielnicy Wola

W związku z wynikami kontroli terenu oraz w trosce o jego dobro, Zarząd Dzielnicy Wola podjął uchwałę, w której wnioskuje do Prezydenta m.st. Warszawy o podjęcie działań zmierzających do rozwiązania umowy użytkowania wieczystego zabytkowych obiektów. - Mamy nadzieję, że ten krok zapobiegnie dalszemu niszczeniu wolskiego Koloseum - mówi Adam Hać, zastępca burmistrza Dzielnicy Wola. - Chcemy, aby zabytkowe obiekty przy Prądzyńskiego 14A w przyszłości mogły służyć mieszkańcom dzielnicy - dodaje.

Źródło: (UD Wola)

Przeczytaj też: Za darmo: 7. Noc w Instytucie Lotnictwa

di99nsc

Podziel się opinią

Share
di99nsc
di99nsc