Trwa ładowanie...

Michał Dworczyk: będą dwa pomniki smoleńskie na Placu Piłsudskiego

Szef kancelarii premiera oświadczył, że na Placu Piłsudskiego staną dwa monumenty, upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej. Jak twierdzi, jeden będzie poświęcony prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, natomiast drugi - wszystkim, którzy zginęli w wypadku Tu-154.

Michał Dworczyk: będą dwa pomniki smoleńskie na Placu PiłsudskiegoŹródło: East News, fot: Stefan Maszewski
d19xdx0
d19xdx0

Michał Dworczyk przypomniał, że zgodę na budowę pomnika wydał wojewoda. Podkreślił jednak, że na placu Piłsudskiego stanie nie tylko pomnik wszystkich ofiar, ale także drugi, upamiętniający prezydenta Kaczyńskiego. Polityk dodał, że rząd będzie wspierał "wszystkie działania, których celem jest upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej".

- To jest budowa, którą prowadzi komitet społeczny. Przez lata zabiegał o to, żeby upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej - tłumaczył na antenie Radia Zet.

W zeszłą środę ruszyły prace nad budową Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Powstaniu monumentu na placu Piłsudskiego sprzeciwia się warszawski ratusz, który nie wydał zgody na budowę pomników w tym miejscu. Rada Warszawy zaproponowała lokalizację ok. 100 metrów od placu, jednak wbrew jej sugestii, rozpoczęto budowę bezpośrednio na placu.

d19xdx0

Zgodnie z wolą Komitetu Społecznego Budowy Pomników, która odpowiada za powstanie obu monumentów, drugi pomnik miał stanąć na osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, która przebiega między pl. Piłsudskiego a Krakowskim Przedmieściem.

Źródło: Radio Zet

Zobacz także: Niespodziewana deklaracja ws. pomików smoleńskich. W studiu zawrzało

d19xdx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19xdx0