Trwa ładowanie...

Michał Marczak nakręcił niesamowity teledysk dla Radiohead w Warszawie. Występuje w nim Agata Buzek

Autobus mija mur z napisem "Tęsknie za tobą Żydzie".

Share
Michał Marczak nakręcił niesamowity teledysk dla Radiohead w Warszawie. Występuje w nim Agata Buzek
d14datd

Teledysk do "I Promise" pokazuje klimatyczną Warszawę wieczorową porą. Ukaże się on 23 czerwca w albumie "OK COMPUTER OKNOTOK 1997 2017". Klip nakręcił reżyser Michał Marczak.

"OK COMPUTER OKNOTOK 1997 2017” to reedycja płyty Radiohead sprzed 20 lat. "I promise" to jeden z trzech niepublikowanych utworów, które znajdą się na płycie. Pozostałe dwa to "Lift" i "Man of War". Bohaterem klipu "I Promise" jest pasażer ikarusa, który przez okno obserwuje warszawskie ulice i ich mieszkańców. Autobus mija mur z napisem "Tęsknie za tobą Żydzie", który w rzeczywistości znajduje się przy ulicy Brzeskiej w Warszawie, czy stojącą na przystanku mieszkankę stolicy, którą gra Agata Buzek.

Sukcesy reżysera

Kariera 34-letniego Marczaka rozwija się w szybkim tempie. W 2012 r. nakręcił głośny dokument "Fuck for Forest", za który został wyróżniony na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Reżyser otrzymał również statuetkę Orła za najlepszy film dokumentalny. Po sukcesie filmu "Wszystkie nieprzespane noce" nagrodzonego w Sundance dostrzegli go twórcy londyńskiej wytwórni Warp. Zaproponowali młodemu reżyserowi współpracę z brytyjskim twórcą elektroniki Markiem Pritchardem. Owocem tej współpracy był teledysk "Beautiful People” nakręcony przez Marczaka z gościnnym udziałem Thoma Yorke'a, wokalisty Radiohead.

d14datd

Na początku lipca Radiohead zagrają w Gdyni podczas Open’er Festival.

d14datd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14datd