Trwa ładowanie...
d2c5zla

Michał Olszewski miał wypadek. "Śmieciowym problemem" zajmie się kto inny

Michał Olszewski ze względu na drogowy incydent przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Wiceprezydent stolicy w czasie jazdy na rowerze doznał urazu kręgosłupa. Sprawą zajmie się policja. Tymczasem obowiązki poszkodowanego zostały już przekazane jego współpracownikom z warszawskiego ratusza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Olszewski jako wiceprezydent Warszawy nadzoruje m.in. Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi
Michał Olszewski jako wiceprezydent Warszawy nadzoruje m.in. Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień)
d2c5zla

Do wypadku doszło na początku tygodnia, gdy Olszewski wyjechał z Warszawy na urlop. Informacje o tym przykrym zdarzeniu potwierdziła rzecznika urzędu miasta, Agnieszka Kłąb. W rozmowie z tvnwarszawa.pl przyznała, że poszkodowany ma kilka tygodni zwolnienia. Nie chciała natomiast podać szczegółów na temat zdrowia wiceprezydenta, zasłaniając się jego prywatnością.

Jak ustalił "Super Express", Michał Olszewski uległ wypadkowi w mieście, w którym akurat spędzał czas wolny. Gdy jechał rowerem, doszło do incydentu: - To było bardzo bolesne, mam uraz kręgosłupa. Sprawa oczywiście będzie wyjaśniana przez policję - przekazał dziennikarzom.

Olszewski w stołecznym ratuszu ma sporo na głowie. Jako powołany w październiku 2011 roku wiceprezydent Warszawy obecnie nadzoruje pięć biur: Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Polityki Lokalowej, Architektury i Planowania Przestrzennego, Rozwoju Gospodarczego, Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju. Obowiązki Olszewskiego przejęli więc pozostali wiceprezydenci i sekretarz Marcin Wojdat.

d2c5zla

PRZECZYTAJ TEŻ: Mokotów zalany śmieciami. "Porozrzucane worki leżą na chodnikach"

Śmieci na ulicach

To właśnie ten ostatni dostał najtrudniejsze zadanie. Będzie musiał uporać się z problemem zalegających śmieci na Mokotowie. Od początku sierpnia wygasła bowiem umowa miasta z firmą zajmującą się odbiorem odpadów. Ponieważ żadna z firm nie chciała odbierać śmieci z tej dzielnicy, zadanie to wzięło na siebie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Niestety kłopoty logistyczne doprowadziły ostatecznie do chaosu i rosnących stert odpadów na ulicach.

Agnieszka Kłąb zapewnia, że przekazanie nadzoru nad biurami jest standardową procedurą stosowaną w trakcie nieobecności spowodowanej urlopem lub zwolnieniem lekarskim. Uspokaja też, że Wojdat ma niezbędne kompetencje i na pewno poradzi sobie z zarządzaniem Biurem Gospodarki Odpadami Komunalnymi - Przez jakiś czas zajmował się tym tematem (śmieci - przyp. red.). Ma pod sobą także siostrzane Biuro Ochrony Środowiska - podała rzeczniczka urzędu miasta w rozmowie w portalem tvnwarszawa.pl.

PRZECZYTAJ TEŻ: Góra śmieci na Radiowie. Mieszkańcy nie mogą znieść smrodu

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ZOBACZ WIDEO: Były wiceprezydent Warszawy uderza w Patryka Jakiego

d2c5zla

Podziel się opinią

Share

d2c5zla

d2c5zla