WP

Michał Radziwiłł oddaje mandat radnego Ursynowa. Chce zostać księdzem

Kapłaństwo formalnie nie wyklucza pracy samorządowej, ale w praktyce może ją utrudnić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Radziwiłł oddaje mandat radnego Ursynowa. Chce zostać księdzem
WP

Michał Radziwiłł, niezależny radny z Zielonego Ursynowa zrezygnował z mandatu. Jak udało się ustalić portalowi Halo Ursynów, Radziwiłł podjął decyzję o wstąpieniu do seminarium duchownego.

- Rezygnacja wpłynęła 10 września. Zgodnie z przepisami kodeksu wyborczego wygaśnięcie mandatu stwierdza komisarz wyborczy, w drodze postanowienia, w terminie 14 dni od dnia wystąpienia przyczyny wygaśnięcia mandatu- powiedziała WawaLove.pl Anna Lubaczewska, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie.

Michał Radziwiłł funkcję radnego pełnił przez 10 miesięcy. Kapłaństwo formalnie nie wyklucza pracy samorządowej, ale w praktyce może ją utrudnić. - Chciałbym zostać księdzem, a to trochę inny obszar działania. Od momentu przekroczenia progu mojej nowej uczelni chciałbym się skupić na przygotowywaniu się do tego zadania - powiedział portalowi haloursynow.pl Radziwiłł.

WP

Po wygaśnięciu mandatu na miejsce radnego, który zdecydował się zrezygnować z pełnionej dotąd funkcji na rzecz wstąpienia do seminarium duchownego, wejdzie osoba, która w okręgu wyborczym zyskała kolejną najwyższą liczbę głosów. Jest nią Piotr Wajszczuk. 44-letni mieszkaniec Zielonego Ursynowa zebrał od mieszkańców 226 głosów. Prawdopodobnie zaprzysiężenie nowego radnego nastąpi 22 września podczas uroczystej sesji Rady Dzielnicy, zorganizowanej z okazji 25-lecia samorządu lokalnego w Polsce.

Przeczytaj też: Pijany kierowca przewoził 5-letnie dziecko

Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP