Trwa ładowanie...

Międzypokoleniowa wymiana przetworów

Impreza Wek za Wek przy pl. Konstytucji już w sobotę!

Międzypokoleniowa wymiana przetworów
d4105ts

Nadeszła jesień a wraz z nią sezon na przetwory... Już w najbliższą sobotę 20 października w godzinach 11:00-16:00 zachęcamy Was do odwiedzenia Przystanku MDM podczas nowego cyklicznego wydarzenia - Wek za Wek czyli międzypokoleniowa wymiana przetworów oraz święto dyni .

Jeżeli macie problem z zalegającymi przetworami, których nie lubicie lub po prostu chcecie się nimi powymieniać i skosztować przy okazji nowych smaków, wpadnijcie do Przystanku MDM ze swoim słoikiem... i łychą! Chcemy także włączyć do akcji nasze babcie i dziadków aby zdradzili nam tajniki udanego weku - piszą na stronie wydarzenia organizatorzy.

To prawdopodobnie pierwsza tego typu impreza międzypokoleniowa w Warszawie. O pomysł i szczegóły wydarzenia wypytaliśmy Magdę Paczos z Przystanku MDM.

d4105ts

Skąd pomysł na Wek za Wek?

- Wek za wek to nowa cykliczna akcja Przystanku MDM realizowana wraz z Oknem na Warszawę, która powstała w celu promowania domowego przetwórstwa, w celu odświeżenia piwnicznych półek a także z potrzeby międzypokoleniowej wymiany doświadczeń

Weki to na tyle wdzięczny temat, że watro go propagować.

Kogo zapraszasz na tą imprezę?

- Chcemy dotrzeć do wszystkich, dla których zdrowy tryb życia ma znaczenie, którzy w czasach ciągłego biegu potrafią znaleźć chwilę, aby zamknąć w słoiku trochę zdrowia i szczęścia na zimę

I oczywiście mamy nadzieję, że do akcji włączą się nasze babcie i dziadkowie oraz starsi mieszkańcy MDM-u, którzy w tej dziedzinie mają na pewno spore doświadczenie.

d4105ts

Jakie są zasady uczestnictwa?

- Zasady uczestnictwa są proste: wystarczy przyjść ze swoim dowolnym, własnoręcznie zrobionym przetworem do Przystanku MDM w godzinach 11-16, zająć dowolne miejsce przy stoliku i czekać na tego kto przyniesie przetwór na którym mu zależy. Wszyscy Ci, którzy nie mają przetworów także są mile widziani, gdyż będzie można kupić domowe przetwory w cenie od 5 do 10 złotych.

Na wszystkich czekają także dyniowe pyszności: ciasto z dyni, dyniowa zupa, koktajle.

Jakie jeszcze ciekawe imprezy odbędą się niedługo w Przystanku MDM?

- Od 21 października zapraszamy na akcję "Słodka Niedziela": płacisz raz (19 złotych), a jesz ile chcesz - będą to tylko domowe wypieki. Od przyszłego tygodnia ruszamy z imprezą "Powrót do wakacji" - każdy będzie mógł przyjść i opowiedzieć o ciekawie spędzonym letnim czasie. My udostępniamy projektor, a uczestnicy pokazują zdjęcia, a do tego opowiadają - szukamy chętnych do akcji. Planujemy też wystawy fotograficzne i malarskie - również szukamy chętnych, zachęcamy do kontaktu.

d4105ts

Dziękuję za rozmowę!
Wek za Wek, 20 października, godz. 11:00-16:00
* Przystanek MDM , ul. Waryńskiego 9*

Godziny otwarcia: Pon-Pt.:07:00-00:00, Sob. - Niedz.:09:00-00:00

d4105ts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4105ts