Trwa ładowanie...
buw
12-07-2012 15:31

Miejsca z klimatem: Kawiarnia Kafka

Uwaga, lokal przyjazny molom książkowym!

Miejsca z klimatem: Kawiarnia Kafka
d2lt0fd

Kawiarnia Kafka mieszcząca się przy ulicy Oboźnej 3, zaraz za kampusem Uniwersytetu Warszawskiego, po drodze do BUW-u, to idealne miejsce, żeby się zatrzymać na kawę, ciasto lub ciepły posiłek. Uwagę przyciąga ciekawy wystrój lokalu. Na suficie uformowano "chmury", podłoga jest ułożona z biało-czarnej mozaiki tworzącej efekt szachownicy, a jedna ze ścian jest zapełniona w całości książkami. Pomieszczenie jest przestronne i widne. W ciepłe dni można skorzystać z ogródka i poopalać się na leżakach.

Posiłki w Kafce są bardzo smaczne, chociaż szczególnie godna polecenia jest tutejsza kawa.* Ceny są przystępne, nieco niższe niż w innych śródmiejskich lokalach*. Makaron można zjeść za około 20 złotych, sałatki za kilkanaście. Latte kosztuje 10,5 złotego.

Osoby zainteresowane literaturą mogą kupić książki na wagę (w cenie 10 zł za kilogram). Przejrzałam kilka półek i rzeczywiście można tu znaleźć prawdziwe literackie perełki. Kawiarnia jest przyjazna dzieciom. W czasie kiedy rodzice dyskutują w swoim gronie, mogą one pobawić się dostępnymi na miejscu zabawkami. Kafka to także dobre miejsce do pracy. Bezprzewodowy Internet działa bez zarzutu.

d2lt0fd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lt0fd