Trwa ładowanie...

"Mienia zawut Pałac Kultury". Nowa piosenka o Warszawie

"Should I stay or should I go?" - pyta PKiN

Share
"Mienia zawut Pałac Kultury". Nowa piosenka o Warszawie
d2q91sk

Nowa piosenka warszawskiej formacji Płyny skupia się na kontrowersjach narosłych wokół budynku Pałacu Kultury. "Mienia zawut Pałac Kultury" (Nazywam się Pałac Kultury) - tak zaczyna się piosenka "Wojna polsko-ruska w PKIN". Wokalista - Igor Spolski - przedstawia wszystkie te spory właśnie z perspektywy Pałacu Kultury. "Should I stay or should I go?" (Mam zostać czy odejść) - pyta w końcu.

Cała piosenka jest wykonana po rosyjsku, jednakże nie jest to poprawny rosyjski. To raczej szereg błędów językowych, które często towarzyszą Polakom, gdy ci próbują mówić w tym języku. Zaśpiewałem takim polsko-rosyjskim bełkotem, który oddaje schizofreniczną sytuację Pałacu Kultury - mówi TVN Warszawa Igor Spolski, wokalista Płynów.

Na uwagę zasługuje również ciekawy teledysk do piosenki. Został on stworzony przez Igora Spolski i Magdę Ziarnik (Ziarnik Spolski Kino Domowe). Wideoklip jest to szereg animowanych rysunków, które przedstawiają Pałac Kultury z różnych, ciekawych perpektyw. Piosenkę "Wojna polsko-ruska w PKiN" można znaleźć na ostatniej płycie zespołu Płyny pt. "Vacatunes". Muzykę i słowa napisał Igor Spolski. Piosenkę śpiewają Igor Spolski i Ola Bilińska.

Podoba wam się utwór i wideoklip?

d2q91sk

Podziel się opinią

Share
d2q91sk
d2q91sk