Miesięcznica smoleńska. Nietypowa i darmowa oferta adwokatów dla "ewentualnie zatrzymanych""

Jedno jest pewne: to nie będzie zwykła miesięcznica.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miesięcznica smoleńska. Nietypowa i darmowa oferta adwokatów dla "ewentualnie zatrzymanych""

Wszyscy szykują się na 10 lipca. W tym dniu odbędzie się w Warszawie miesięcznica smoleńska, zapowiadana jest też kontrmanifestacja. Udział w niej wezmą Lech Wałęsa i Władysław Frasyniuk. Będą także rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej i związkowcy. Dlatego adwokaci już szykują się na wzmożony ruch. Za darmo.

Jedno jest pewne: to nie będzie zwykła miesięcznica. Po ostatnich wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu i wyniesieniu Frasyniuka, emocje sięgaja zenitu. Na liczne apele odpowiedziały znane osoby sceny politycznej. "Potwierdzam swoją obecność" - poinformował Lech Wałęsa.

To z kolei wywołało burzę wśród związkowców. - Niewykluczone, że to nie policja, a stoczniowcy wyniosą Lecha Wałęsę z Krakowskiego Przedmieścia - powiedział Wirtualnej Polsce Karol Guzikiewicz ze stoczniowej "Solidarności".

Będzie też oczywiście Władysław Frasyniuk. Swoją obecność potwierdził także Stefan Niesiołowski. Takie postawienie sprawy wywołało poruszenie po stronie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

- Będę obecny w czasie tej, mam nadzieję, potężnej manifestacji - zapowiedział Paweł Deresz, wdowiec po Jolancie Szymanek-Deresz, szefowej KPRP. 10 lipca przed Pałacem Prezydenckim chce pojawić się też Magdalena Merta, wdowa po Tomaszu Adamie Mercie.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie szykuje się do pracy. Za darmo

Jednym słowem, 10 lipca będzie się działo, a zabezpieczenie miesięcznicy będzie dużym wyzwaniem dla służb. Z tego powodu Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie wystąpiła z ciekawą ofertą.

Rada opublikowała komunikat "w sprawie pomocy prawnej pro bono dla ewentualnie zatrzymanych w związku z planowanymi wydarzeniami na Krakowskim Przedmieściu".

Zaznaczyła, że to odpowiedź na prośby osób oraz organizacji pozarządowych. Dlatego prowadzi listę adwokatów, którzy zadeklarowali chęć "świadczenia pomocy prawnej w zakresie niezbędnych czynności procesowych związanych z zatrzymaniem".

Rada zapewnia, że pomoc zostanie udzielona osobom niezależnie od tego, w którym zgromadzeniu wezmą udział. Rzecznik prasowy ORA w Warszawie adw. Michał Fertak zaapelował również do policji, aby pozwoliła osobie zatrzymanej na kontakt z adwokatem.

Źródło: WP Wiadomości

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Były burmistrz odpiera zarzuty ws. gimnazjum na Twardej. I pozywa Śpiewaka

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.