Trwa ładowanie...
d2ng9ev

Miesięcznica smoleńska. Nietypowa i darmowa oferta adwokatów dla "ewentualnie zatrzymanych""

Jedno jest pewne: to nie będzie zwykła miesięcznica.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miesięcznica smoleńska. Nietypowa i darmowa oferta adwokatów dla "ewentualnie zatrzymanych""
d2ng9ev

Wszyscy szykują się na 10 lipca. W tym dniu odbędzie się w Warszawie miesięcznica smoleńska, zapowiadana jest też kontrmanifestacja. Udział w niej wezmą Lech Wałęsa i Władysław Frasyniuk. Będą także rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej i związkowcy. Dlatego adwokaci już szykują się na wzmożony ruch. Za darmo.

Jedno jest pewne: to nie będzie zwykła miesięcznica. Po ostatnich wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu i wyniesieniu Frasyniuka, emocje sięgaja zenitu. Na liczne apele odpowiedziały znane osoby sceny politycznej. "Potwierdzam swoją obecność" - poinformował Lech Wałęsa.

To z kolei wywołało burzę wśród związkowców. - Niewykluczone, że to nie policja, a stoczniowcy wyniosą Lecha Wałęsę z Krakowskiego Przedmieścia - powiedział Wirtualnej Polsce Karol Guzikiewicz ze stoczniowej "Solidarności".

d2ng9ev

Będzie też oczywiście Władysław Frasyniuk. Swoją obecność potwierdził także Stefan Niesiołowski. Takie postawienie sprawy wywołało poruszenie po stronie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

- Będę obecny w czasie tej, mam nadzieję, potężnej manifestacji - zapowiedział Paweł Deresz, wdowiec po Jolancie Szymanek-Deresz, szefowej KPRP. 10 lipca przed Pałacem Prezydenckim chce pojawić się też Magdalena Merta, wdowa po Tomaszu Adamie Mercie.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie szykuje się do pracy. Za darmo

Jednym słowem, 10 lipca będzie się działo, a zabezpieczenie miesięcznicy będzie dużym wyzwaniem dla służb. Z tego powodu Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie wystąpiła z ciekawą ofertą.

d2ng9ev

Rada opublikowała komunikat "w sprawie pomocy prawnej pro bono dla ewentualnie zatrzymanych w związku z planowanymi wydarzeniami na Krakowskim Przedmieściu".

Zaznaczyła, że to odpowiedź na prośby osób oraz organizacji pozarządowych. Dlatego prowadzi listę adwokatów, którzy zadeklarowali chęć "świadczenia pomocy prawnej w zakresie niezbędnych czynności procesowych związanych z zatrzymaniem".

Rada zapewnia, że pomoc zostanie udzielona osobom niezależnie od tego, w którym zgromadzeniu wezmą udział. Rzecznik prasowy ORA w Warszawie adw. Michał Fertak zaapelował również do policji, aby pozwoliła osobie zatrzymanej na kontakt z adwokatem.

Źródło: WP Wiadomości

d2ng9ev

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Były burmistrz odpiera zarzuty ws. gimnazjum na Twardej. I pozywa Śpiewaka

d2ng9ev

Podziel się opinią

Share

d2ng9ev

d2ng9ev