Trwa ładowanie...
d44cos1

Miesięcznice smoleńskie aż do 2020 roku. Nie będzie można rejestrować kontrmanifestacji

"Od ul. Świętojańskiej przez pl. Zamkowy, po ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Karowej w Warszawie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miesięcznice smoleńskie aż do 2020 roku. Nie będzie można rejestrować kontrmanifestacji
d44cos1

Do 2020 roku zarejestrowano zgromadzenie cykliczne na Krakowskim Przedmieściu. Umożliwia to ustawa przyjęta przez PiS i zatwierdzona przez Trybunał Konstytucyjny. Oznacza to, że przeciwnicy PiS i Jarosława Kaczyńskiego nie będą mogli rejestrować w tym miejscu swoich kontrmanifestacji.

Do kwietnia 2020 roku zarejestrowano zgromadznie cykliczne z okazji tzw. * miesięcznic smoleńskich*. Jako miejsce odbywania się zgromadzenia wpisano "od ul. Świętojańskiej przez pl. Zamkowy, po ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Karowej w Warszawie". Każdego 10 dnia miesiąca zgromadzenie ma trwać od godz. 6 rano do godz. 22 wieczorem.

I wszystko jasne. Zmiana ustawy o zgromadzeniach publ. wyłącznie po to by zgłosić jedno cykliczne. Do 04.2020 10. każdego m-ca pod Pałacem!

— Michał Szczerba (@MichalSzczerba)

d44cos1

W tej chwili tojedyna pozycja w spisie zgromadzeń cyklicznych, który prowadzi Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

"Zgromadzenia cykliczne" to nowy twór w polskim prawie, wprowadzony specjalną ustawą przyjętą przez większość rządzącą.

Prezydent Andrzej Duda skierował ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Sędziowie orzekli, że ustawa jest zgodna z Konstytucją. W tej sytuacji prezydent musiał podpisać ustawę. Ustawa przejdzie i miesięcznice będa się odbywały, a ich przeciwnicy nie będą mogli rejestrować w tym miejscu swoich kontrmanifestacji.

W ciągu dwóch lat koszt zabezpieczenia przez policję miesięcznic smoleńskich wzrósł z 8 tys. zł w styczniu 2015 r. do 164,1 tys. zł w styczniu 2017 r. Obchody zabezpiecza także coraz większa liczba policjantów. Dwa lata temu było ich 89, teraz – 772.

d44cos1

Źródło: WP/WawaLove

Przeczytajcie też: Multimedialny Park Fontann. Ostatnie próby przed inauguracją

d44cos1

Podziel się opinią

Share

d44cos1

d44cos1