Trwa ładowanie...
d3fnlnr

Mięso nieznanego pochodzenia w warszawskich barach azjatyckich!

250 kilogramów mięsa i innych produktów spożywczych bez wymaganych dokumentów handlowych, przechowywane w fatalnych warunkach
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mięso nieznanego pochodzenia w warszawskich barach azjatyckich!
d3fnlnr

Funkcjonariusze straży granicznej przybyli do pawilonów handlowych w Wólce Kosowskiej , aby sprawdzić legalność pobytu przebywających tutaj cudzoziemców. Podczas kontroli mundurowi natrafili na artykuły spożywcze w sklepie prowadzonym przez obywateli Wietnamu. Funkcjonariusze zauważyli, że jedzenie było przechowywane w bardzo złych warunkach - dowiadujemy się z rozgłośni radiowej RMF FM.

Czytaj również: Gdzie i co jedzą warszawiacy? [Badania]

Wezwani na miejsce weterynarz i inspektor sanepidu stwierdzili, że prawie 250 kilogramów mięsa i innych produktów spożywczych nie miało wymaganych dokumentów handlowych. Według ustaleń mundurowych produkty te trafiały do barów orientalnych w Warszawie i okolicach.

d3fnlnr

Straż Graniczna skierowała do sądu wniosek o ukaranie właścicieli sklepu. Grzywna jaką będą musieli zapłacić, to 30-krotność średniego wynagrodzenia, czyli ponad 110 tysięcy złotych. To kara za brak wymaganych zezwoleń i sprzedaż mięsa w niedozwolonym miejscu.

W sprawie dwóch Wietnamczyków, nielegalnie przebywających w naszym kraju, straż skierowała do wnioski o wydalenie.

Czytaj również: Azjatyckie bary masowo kupują zepsute mięso!

d3fnlnr

Podziel się opinią

Share
d3fnlnr
d3fnlnr