Trwa ładowanie...
d1y45ux

Mieszkańcy 147 lokali musieli się stąd wynieść. Jest nowa ekspertyza bloku przy Piaskowej 9

Pomimo wcześniejszych sygnałów ze strony Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami o złym stanie technicznym budynku i zgłaszaniu konieczności przeprowadzenia kompleksowego remontu, ostatnia ekspertyza jest nieco bardziej optymistyczna. Na powrót mieszkańców jednak się nie zanosi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budynek przy ul. Piaskowej 9 na warszawskiej Woli stanął w tym miejscu niespełna dekadę temu
Budynek przy ul. Piaskowej 9 na warszawskiej Woli stanął w tym miejscu niespełna dekadę temu (google maps)
d1y45ux

Dobry, a wręcz "zadowalający" stan bloku przy ul. Piaskowej 9 - to wnioski z najnowszej ekspertyzy, do której dotarło "Radio dla Ciebie". Trudno za to mówić o zakończeniu tułaczki dawnych mieszkańców, których przymusowo wykwaterowano praktycznie z dnia na dzień w sierpniu tego roku. Nadal trzeba wykonać pilny remont, który ma usunąć błędy konstrukcyjne budynku.

Jak podaje autor dokumentu oceniającego stan techniczny komunalnej nieruchomości, nie ma obaw o jego konstrukcję nośną. Pilnej uwagi wymagają za to ściany murowane oraz strop nad parterem, który należy niezwłocznie naprawić.

"Poważne błędy projektowe"

Pomimo dodatkowych wniosków wniesionych do wcześniejszej ekspertyzy, inspektor budowlany wciąż odradza ponowne zasiedlenie mieszkań przy ul. Piaskowej. W połowie tego roku stwierdzono bowiem - potwierdzając tym samym przypuszczenia zaniepokojonych lokatorów - "poważne błędy projektowe" oraz ogólny kiepski stan pomieszczeń (pęknięte ściany, ugięte stropy, wilgoć we wnętrzach).

d1y45ux

Nowa ocena to również konieczność weryfikacji ustaleń przez nadzór budowlany. A to z kolei oznacza przedłużenie oczekiwania wysiedlonych lokatorów na finał ich perypetii. Zamieszanie związane z wątpliwościami co do stanu budynku sprawiło, że znaczna część jego dawnych mieszkańców już podjęła decyzję - na Piaskową 9 nie wrócą.

Źródło: Radio dla Ciebie / rdc.pl

Źródło: Agencja Gazeta
d1y45ux

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo: Mieszkańcy bloku przy ul. Piaskowej 9 o przymusowym wykwaterowaniu

d1y45ux

Podziel się opinią

Share

d1y45ux

d1y45ux