ycipk-fokwim

Mieszkańcy 147 lokali musieli się stąd wynieść. Jest nowa ekspertyza bloku przy Piaskowej 9

Pomimo wcześniejszych sygnałów ze strony Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami o złym stanie technicznym budynku i zgłaszaniu konieczności przeprowadzenia kompleksowego remontu, ostatnia ekspertyza jest nieco bardziej optymistyczna. Na powrót mieszkańców jednak się nie zanosi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budynek przy ul. Piaskowej 9 na warszawskiej Woli stanął w tym miejscu niespełna dekadę temu
Budynek przy ul. Piaskowej 9 na warszawskiej Woli stanął w tym miejscu niespełna dekadę temu (google maps)
ycipk-fokwim

Dobry, a wręcz "zadowalający" stan bloku przy ul. Piaskowej 9 - to wnioski z najnowszej ekspertyzy, do której dotarło "Radio dla Ciebie". Trudno za to mówić o zakończeniu tułaczki dawnych mieszkańców, których przymusowo wykwaterowano praktycznie z dnia na dzień w sierpniu tego roku. Nadal trzeba wykonać pilny remont, który ma usunąć błędy konstrukcyjne budynku.

Jak podaje autor dokumentu oceniającego stan techniczny komunalnej nieruchomości, nie ma obaw o jego konstrukcję nośną. Pilnej uwagi wymagają za to ściany murowane oraz strop nad parterem, który należy niezwłocznie naprawić.

"Poważne błędy projektowe"

ycipk-fokwim

Pomimo dodatkowych wniosków wniesionych do wcześniejszej ekspertyzy, inspektor budowlany wciąż odradza ponowne zasiedlenie mieszkań przy ul. Piaskowej. W połowie tego roku stwierdzono bowiem - potwierdzając tym samym przypuszczenia zaniepokojonych lokatorów - "poważne błędy projektowe" oraz ogólny kiepski stan pomieszczeń (pęknięte ściany, ugięte stropy, wilgoć we wnętrzach).

Nowa ocena to również konieczność weryfikacji ustaleń przez nadzór budowlany. A to z kolei oznacza przedłużenie oczekiwania wysiedlonych lokatorów na finał ich perypetii. Zamieszanie związane z wątpliwościami co do stanu budynku sprawiło, że znaczna część jego dawnych mieszkańców już podjęła decyzję - na Piaskową 9 nie wrócą.

Źródło: Radio dla Ciebie / rdc.pl

Źródło: Agencja Gazeta
ycipk-fokwim

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo: Mieszkańcy bloku przy ul. Piaskowej 9 o przymusowym wykwaterowaniu

ycipk-fokwim
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-fokwim

ycipk-fokwim
ycipk-fokwim