Trwa ładowanie...

Mieszkańcy Wilanowa muszą uzbroić się w cierpliwość. Budowa skrzyżowania dopiero za kilka lat

Mieszkańcy domagają się przebudowy skrzyżowania ulic Vogla i Przyczółkowej. Wykonawca inwestycji już wybrany, ale zanim powstanie dokumentacja, która otrzyma akceptację, budowa rozpocznie się za co najmniej kilka lat.

Mieszkańcy Wilanowa muszą uzbroić się w cierpliwość. Budowa skrzyżowania dopiero za kilka latŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
dih5177
dih5177

Kierowcy na skrzyżowaniu, o którym mowa stoją w gigantycznych korkach. Ponadto w Zawadach (część dzielnicy Wilanów) jest bardzo zła komunikacja miejska. Jeżdżą tamtędy dwa razy na godzinę autobusy linii 163 z pętli Wilanów do Stegien oraz 164 z Kępy Zawadowskiej na os. Bernardyńska. Zmusza to mieszkańców do przemieszczania się samochodem.

Łukasz Puchalski, dyrektor ZDM przyznaje, że sytuacja mieszkańców Zawad staje się rosnącym problemem. - Tam ruch jest na tyle duży, że w zasadzie trzeba byłoby myśleć o kompleksowej przebudowie przede wszystkim skrzyżowania. Trzeba zastanowić się nad wydzieleniem lewoskrętów i dołożeniem prawoskrętów, ale to wiąże się z wykupami gruntów prywatnych - tłumaczy Puchalski.

Zaznacza, że tym miejscem na pewno trzeba się zająć, jednak nie w tym roku.

dih5177

Z kolei Karolina Gałecka, rzecznik ZDM informuje, że przez ostatnie 2 lata kładli nacisk na weekendowe frezowania ulic. - W ramach frezowania nową nawierzchnię zyskały m.in. ulice Augustówka, Gołkowska i Zawodzie, czyli drogi służące jako alternatywny wyjazd z Zawad - wyjaśnia.

Oświadcza też, że burmistrz Wilanowa przeprowadzi większą przebudowę w ramach ZRID-u, która polegałaby ona na wybudowaniu prawoskrętu z ul. Vogla w Przyczółkową. - Te działania obejmowałyby pozyskanie terenów prywatnych, co w praktyce nie jest takie proste - podkreśla Gałecka.

Elwira Wiechecka, rzecznik urzędu dzielnicy Wilanów informuje, że ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla realizacji skrzyżowania ul. Przyczółkowej z ul. Branickiego i ul. Vogla.

Źródło: portalsamorządowy.pl

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

dih5177
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dih5177