Trwa ładowanie...

Mieszkańcy zakochają się w Warszawie na święta? (WIDEO)

Zobacz nowy spot promujący świąteczną stolicę.

Share
Mieszkańcy zakochają się w Warszawie na święta? (WIDEO)
d1cpc0c

W sobotę wieczorem, jak co roku, podczas Wielkiej Iluminacji rozbłysła olbrzymia choinka na placu Zamkowym i wszystkie uliczne, świąteczne ozdoby.

Mimo, że wielu warszawiaków krytykuje monumentalną, sztuczną choinkę, która na święta wyrasta przed Zamkiem Królewskim (pisaliśmy o tym tutaj) , tysiące ludzi pojawiło się na Wielkiej Iluminacji. Podczas wydarzenia atrakcji nie zabrakło dla nikogo – wystąpili trombici z Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, zatańczyły dzieci z zespołu fasolki, a zespół Mazowsze wspólnie z warszawiakami zaśpiewał ulubione kolędy. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz- Waltz złożyła także mieszkańcom świąteczne życzenia.

Jeden z warszawiaków, ukrywający się pod pseudonimem Pato Lok, umieścił na Youtube film, na którym widać moment zapalenia choinki:

W sumie rozbłysły dwa miliony energooszczędnych światełek w 740 elementach dekoracji. Świątecznymi lampkami rozjarzył się cały Trakt Królewski, aż do Wilanowa. Warto go zobaczyć i po zmroku pójść (z pl. Zamkowego do ronda de Gaulle’a) na pieszą wycieczkę z aparatem w ręku.

d1cpc0c

Ratusz zachęca do zakochania się w Warszawie na święta i promuje krótki film. A czy Wy lubicie zimową, świąteczną stolicę? Jak oceniacie tegoroczną Wielką Iluminację?

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1cpc0c

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cpc0c
d1cpc0c