Trwa ładowanie...

Mieszkańcy zdecydują co stanie w miejscu dawnej fontanny!

Rusza projekt "Fontanna niewodotrysk"

Share
Mieszkańcy zdecydują co stanie w miejscu dawnej fontanny!
d20yqjs

Na jednym z bielańskich podwórek (róg ulicy Żeromskiego i Reymonta) znajdowała się kiedyś fontanna, która skupiała życie podwórkowe - gromadzili się tam mieszkańcy, by porozmawiać, w lecie w wodzie szalały dzieci, miejsce tętniło życiem. W ramach tzw. oszczędności, w latach osiemdziesiątych fontannę zamknięto.

Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie" chce to miejsce znów powołać do życia. Poprzez warsztaty z dziećmi, rozmowy z mieszkańcami (którzy fontannę pamiętają), powstaną nowe pomysły na zagospodarowanie pustego po niej miejsca. Fontanna nie może być kolejnym wodotryskiem, generującym koszty, musi stać się symbolem tamtego miejsca, elementem podwórkowego krajobrazu, który na nowo zintegruje mieszkańców.

Dzieci i mieszkańcy tego miejsca muszą poczuć, że są współautorami i że budują takie miejsce, jakiego naprawdę potrzebują. Przełożenie pomysłów młodych projektantów na realny projekt wykonawczy, będzie możliwe dzięki udziałowi zaproszonych gości – architektów i artystów. Dla wszystkich uczestników będzie to wspaniała okazja obserwować jak ich pomysły stają się możliwe do wykonania. Wybrany projekt zostanie bowiem zrealizowany.

d20yqjs

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie". O szczegółach realizacji projektu można poczytać na TEJ stronie.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d20yqjs

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20yqjs
d20yqjs