ycipk-1ms4y5

Mieszkaniec Targówka odpowie za pobicie konkubiny ze skutkiem śmiertelnym

Na warszawskim Targówku konkubent ciężko pobił 54-letnia kobietę, która jakiś czas po tym zmarła. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu za to nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Oskarżony może jednak usłyszeć znacznie wyższy wymiar kary. Dopuścił się bowiem tego czynu w warunkach recydywy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. (iStock.com)
ycipk-1ms4y5

Funkcjonariusze interweniowali w jednym z mieszkań przy ul. Wysockiego na warszawskim Targówku, gdzie doszło do zgonu 54-letniej kobiety. Policja zatrzymała do wyjaśnienia 62-letniego konkubenta zmarłej.

W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Oskarżony Krzysztof K. trafił wówczas do policyjnej izby zatrzymań.

"Na podstawie dokumentacji lekarskiej dotyczącej odniesionych obrażeń u poszkodowanej i zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią 54-letniej kobiety" - informuje policja.

ycipk-1ms4y5

Recydywista był już wcześniej notowany przez policję za podobne przestępstwo, za które odsiadywał wyrok więzienia.

Policja
Podziel się

"Śledczy wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka izolacyjnego. Prokurator przychylił się do wniosku, a sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące 62-latek spędzi w areszcie tymczasowym" - komunikuje policja.

ycipk-1ms4y5

Za pobicie konkubiny ze skutkiem śmiertelnym oskarżonemu może grozić kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Agresor może usłyszeć wyższy wyrok, z racji iż popełnił czyn w warunkach recydywy. Wkrótce sąd zadecyduje o ostatecznym wymiarze kary dla napastnika.

Źródło: Policja.pl

Zobacz także: Czy twój polityczny syn znalazł swój model prezydentury? Szydło: Andrzej ciągle szuka

ycipk-1ms4y5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
ycipk-1ms4y5
ycipk-1ms4y5
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ms4y5