Trwa ładowanie...
d61n8sl

Mieszkaniec Ursynowa uratował malutką wiewiórkę

W jednym z ursynowskich ogródków właściciel znalazł małą wiewiórkę. Zwierzątko nie było w najlepszym stanie, więc na pomoc zostali wezwani funkcjonariusze Ekopatrolu Straży Miejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkaniec Ursynowa uratował malutką wiewiórkę
Mieszkaniec Ursynowa uratował malutką wiewiórkę (Unsplash.com)
d61n8sl

Czas na dobrą wiadomość! Mieszkaniec Ursynowa wykazał się wzorową obywatelską postawą, pomagając małej wiewiórce, która zabłąkała się do jego ogródka. Stworzonko było wyraźnie osłabione, więc bohater natychmiast podjął właściwe działania. Na miejsce został wezwany Ekopatrol straży miejskiej.

Interwencja Straży Miejskiej

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że wiewiórka jest zmarznięta i wygłodzona, ale poza tym nie dolegało jej nic więcej. Na szczęście nie znaleźli żadnych ran i złamań.

d61n8sl

Strażnicy przewieźli zwierzątko do lecznicy Lasów Miejskich, gdzie będzie dochodzić do siebie. By wzmocnić organizm małego rudzielca, będzie podawane specjalne, bogate w substancje wzmacniające, mleko. Kiedy nabierze sił trafi na wybieg, gdzie czekają na nią inne wiewiórki. Sympatyczne gryzonie na pewno nauczą nowego gościa, jak powinna zachowywać się prawdziwe wiewiórki. Gdy uratowane zwierze nabierze doświadczenia i nauczy się zachowań właściwych dla swojego gatunku, zostanie wypuszczone na wolność. Cały proces potrwa około 2 tygodni. Wiewiórki pospolite objęte są obecnie częściową ochroną. Do roku 2011 gatunek podlegał ochronie ścisłej.

Wszystkich zachęcamy do naśladowania zachowania mieszkańca Ursynowa. Widząc zwierzę w potrzebie należy zadzwonić pod numer 986, wówczas straż miejska wyśle na miejsce funkcjonariuszy Ekopatrolu. W niełatwych czasach koronawirusa warto pamiętać również o pomocy żyjącym w mieście zwierzętom.

Zobacz wideo: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: wiem, że jako jedyny mam szansę wygrać z Andrzejem Dudą

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d61n8sl

Podziel się opinią

Share

d61n8sl

d61n8sl