Trwa ładowanie...

Mieszkaniec Ursynowa uratował malutką wiewiórkę

W jednym z ursynowskich ogródków właściciel znalazł małą wiewiórkę. Zwierzątko nie było w najlepszym stanie, więc na pomoc zostali wezwani funkcjonariusze Ekopatrolu Straży Miejskiej.

Share
Mieszkaniec Ursynowa uratował malutką wiewiórkę
Źródło: Unsplash.com
dxjp9kj

Czas na dobrą wiadomość! Mieszkaniec Ursynowa wykazał się wzorową obywatelską postawą, pomagając małej wiewiórce, która zabłąkała się do jego ogródka. Stworzonko było wyraźnie osłabione, więc bohater natychmiast podjął właściwe działania. Na miejsce został wezwany Ekopatrol straży miejskiej.

Interwencja Straży Miejskiej

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że wiewiórka jest zmarznięta i wygłodzona, ale poza tym nie dolegało jej nic więcej. Na szczęście nie znaleźli żadnych ran i złamań.

Strażnicy przewieźli zwierzątko do lecznicy Lasów Miejskich, gdzie będzie dochodzić do siebie. By wzmocnić organizm małego rudzielca, będzie podawane specjalne, bogate w substancje wzmacniające, mleko. Kiedy nabierze sił trafi na wybieg, gdzie czekają na nią inne wiewiórki. Sympatyczne gryzonie na pewno nauczą nowego gościa, jak powinna zachowywać się prawdziwe wiewiórki. Gdy uratowane zwierze nabierze doświadczenia i nauczy się zachowań właściwych dla swojego gatunku, zostanie wypuszczone na wolność. Cały proces potrwa około 2 tygodni. Wiewiórki pospolite objęte są obecnie częściową ochroną. Do roku 2011 gatunek podlegał ochronie ścisłej.

dxjp9kj

Wszystkich zachęcamy do naśladowania zachowania mieszkańca Ursynowa. Widząc zwierzę w potrzebie należy zadzwonić pod numer 986, wówczas straż miejska wyśle na miejsce funkcjonariuszy Ekopatrolu. W niełatwych czasach koronawirusa warto pamiętać również o pomocy żyjącym w mieście zwierzętom.

Zobacz wideo: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: wiem, że jako jedyny mam szansę wygrać z <a href="https://wiadomosci.wp.pl/andrzej-duda-6032693944562305c">Andrzejem Dudą</a>

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dxjp9kj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxjp9kj
dxjp9kj