Trwa ładowanie...
d21lxcv

Millennium Docs Against Gravity. W Warszawie rusza święto filmów dokumentalnych

Rozpoczyna się właśnie 17. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity. Pokazy będą dostępne nie tylko w salach kinowych, ale także online. Szczegóły w artykule.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
fot. Millennium Docs Against Gravity‎ - Facebook
fot. Millennium Docs Against Gravity‎ - Facebook
d21lxcv

W piątek 4 września rusza w Warszawie prawdziwe święto filmów dokumentalnych. Pokazy będzie można oglądać w pięciu stołecznych kinach: Kinoteka, Luna, Iluzjon, Muranów, Atlantic.

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w tym roku festiwal przewidziany jest w formie hybrydowej – część filmów będzie można zobaczyć online. Pokazy zdalne dostępne będą od 19 września do 4 października.

Warszawa. Millennium Docs Against Gravity. Ponad 150 filmów, warsztaty i debaty

d21lxcv

W tegorocznym programie miłośnicy dokumentów znajdą blisko 150 filmów z całego świata. Ponadto organizatorzy wydarzenia przygotowali warsztaty oraz panele dyskusyjne i sesje z najważniejszymi twórcami kina dokumentalnego.

57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu - zapowiedź

"Hasło tegorocznego festiwalu brzmi 'Z czułości do świata', dlatego program pełen jest tytułów, które wzbudzają emocje i zmuszają do refleksji nad rzeczywistością. Jak zawsze, filmy są pogrupowane w sekcje: Bohaterowie są wśród nas, Historie intymne, Miejsca, Mistrzowie kina. Będą też cztery zupełnie nowe sekcje: Pieniądze i władza, Zrozumieć Chiny, Prawa metafizyki oraz Z domowych archiwów. W ramach sekcji Człowiek w kinie wspólnie z Amnesty International Polska po raz kolejny zostanie przyznana nagroda dla najlepszego filmu o prawach człowieka" – podaje Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

d21lxcv

Festiwal Docs Against Gravity to największy w Polsce i jeden z największych w całej Europie festiwal filmów dokumentalnych. W roku 2009 wydarzenie to zdobyło prestiżową Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jako "najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe" w Polsce.

Co roku poza pokazami filmowymi odbywają się liczne imprezy towarzyszące, takie jak debaty, wystawy czy koncerty. Rok temu w festiwalu uczestniczyło ponad 90 tysięcy miłośników wysokiej klasy filmów dokumentalnych.

Harmonogram festiwalu dostępny jest na stronie mdag.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21lxcv

Podziel się opinią

Share
d21lxcv
d21lxcv