Minister Gliński obiecuje: "sfinansujemy grobowiec Andrzeja Kopiczyńskiego"

Jest jeden warunek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Gliński obiecuje: "sfinansujemy grobowiec Andrzeja Kopiczyńskiego"

Ministerstwo Kultury jest gotowe sfinansować nagrobek dla serialowego "40-latka", Andrzeja Kopiczyńskiego. Jest jeden warunek. - Rodzina musi się zgodzić - podkreśla szef resortu Piotr Gliński. 

Wszystko zaczęło się od zdjęcia opublikowanego w sieci. "Smutne to...Tak rok po odejściu "Czterdziestolatka" wygląda jego grób. Do dziś nie doczekał się nagrobka" u2013 napisał jeden z internautów. Na fotografii widać miejsce pochówku aktora, które jest zabezpieczone jedynie betonowymi płytami, na których stoją kwiaty i znicze. Stoi także skromny drewniany krzyż z tabliczką z nazwiskiem "Czterdziestolatka".

Zdjęcie wywołało niemałe kontrowersje, niektórzy zaproponowlai zbiórkę pieniędzy na budowę nagrobka na warszawskich Powązkach. Co więcej, Ministerstwo Kultury zajęło stanowisko w tej sprawie.

- Oczywiście jesteśmy gotowi pomóc i sfinansować nagrobek, jeśli tylko rodzina Andrzeja Kopiczyńskiego będzie sobie tego życzyła - twierdzi wicepremier Piotr Gliński. - Sprawdziłem i okazuje się, że kilka miesięcy temu proponowlaiśmy już takie rozwiązanie córce aktora, jednak to ona musi wystąpić do nas z prośbą o wsparcie, ale póki co jeszcze nie podjęła decyzji w tej sprawie - dodaje minister kultury i dziedzictwa narodowego.

W poniedziałek głos zabrała również na ostateczne doprowadzenie go do porządku muszę jeszcze sporo poczekać. "Poza względami finansowymi dochodzą jeszcze procedury dotyczące zezwoleń i akceptacji na dotknięcie czegokolwiek zwłaszcza w tej części cmentarza, gdzie leży Tata" - wyjaśnia kobieta na Facebooku.

Źródło: se.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Mieli nagranie z monitoringu, ale sprawcy nie wykryli. Teraz policja chwali się, że złapała napastnika

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.