Trwa ładowanie...
dacp0g4

Minister Gliński: postawimy 100 rzeźb na 100-lecie odzyskania niepodległości

W ramach 5-letnich obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości na terenie całego kraju powstanie 100 nowych rzeźb. Taką deklarację przekazał na konferencji podsumowującej akcję "Niepodległa" minister kultury Piotr Gliński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek)
dacp0g4

- Rozpoczynamy niedługo projekt "100 na 100". Chcemy, żeby w przestrzeni publicznej w całej Polsce postawionych zostało sto rzeźb. Nie chodzi o rzeźby, które odwoływałyby się tylko i wyłącznie do naszej historii. Chodzi o rzeźby piękne i najlepszych polskich artystów, a także zagranicznych - mówi minister Gliński.

Wicepremier zwrócił uwagę, że celem projektu jest przywrócenie artystycznej polskiej rzeźby przestrzeni publicznej. Każdy z obiektów będzie oznaczony specjalną tabliczką, nawiązującą do setnej rocznicy obchodów odzyskania niepodległości. - Taka rocznica jest okazją do robienia czegoś dobrego, jeżeli chodzi o relacje sztuki i społeczeństwa - podsumował.

Na razie nie wiadomo, gdzie konkretnie pojawią się rzeźby. Nieznany jest też koszt oraz wykonawcy tego przedsięwzięcia. Oficjalnie, rząd przeznaczył na trwający 5 lat plan obchodów ponad 240 mln złotych.

dacp0g4

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Muzeum Lecha Kaczyńskiego? Krzysztof Bosak: mam obawę

dacp0g4

Podziel się opinią

Share
dacp0g4
dacp0g4