Trwa ładowanie...

Miodowa zyska drugie życie

Za kilka dni startuje remont ulicy Miodowej na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do pl. Krasińskich

Miodowa zyska drugie życie
d1lj71s

Drogowcy wymienią chodniki, krawężniki i latarnie. Powstanie także jezdnia oddzielona pasami dla rowerzystów. Przed właściwym remontem ulicy, MPWiK wymieni również magistralę wodociągową. Miodowa zostanie zwężona o jeden pas, między Długą a Kapucyńską. Normalny ruch w obydwu kierunkach będzie utrzymany, choć oczywiście można spodziewać się utrudnień .

Wyłączona zostanie południowa strona jezdni. Konkretnie połowa szerokości pasa dla samochodów oraz pas dla rowerów w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Pozostawiony będzie wjazd w ul. Schillera i Kapucyńską. Zacznie też obowiązywać zakaz skrętu w lewo z pl. Krasińskich w ul. Długą (w kierunku Freta). Objazd zostanie wyznaczony ulicami Senatorską i Podwale.

Właściwe prace budowlane rozpoczną się docelowo w lipcu. Będą one polegać na wymianie 25 słupów oświetleniowych, nawierzchni oraz oznakowania dla kierowców i rowerzystów, a także sygnalizacji świetlnej z informacją akustyczną. Chodniki zmienią się w elegancki trotuar wyposażony, z myślą o niewidomych, w rowkowane płyty. ZDM po raz pierwszy zastosuje nowe rozwiązanie estetyczne – skrzynki ze sterownikami znajdą się pod chodnikiem, w specjalnie do tego celu przeznaczonych studzienkach.

d1lj71s
d1lj71s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lj71s