Trwa ładowanie...

Miodowa zyska drugie życie

Za kilka dni startuje remont ulicy Miodowej na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do pl. Krasińskich

Share
Miodowa zyska drugie życie
d4hzcdz

Drogowcy wymienią chodniki, krawężniki i latarnie. Powstanie także jezdnia oddzielona pasami dla rowerzystów. Przed właściwym remontem ulicy, MPWiK wymieni również magistralę wodociągową. Miodowa zostanie zwężona o jeden pas, między Długą a Kapucyńską. Normalny ruch w obydwu kierunkach będzie utrzymany, choć oczywiście można spodziewać się utrudnień .

Wyłączona zostanie południowa strona jezdni. Konkretnie połowa szerokości pasa dla samochodów oraz pas dla rowerów w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Pozostawiony będzie wjazd w ul. Schillera i Kapucyńską. Zacznie też obowiązywać zakaz skrętu w lewo z pl. Krasińskich w ul. Długą (w kierunku Freta). Objazd zostanie wyznaczony ulicami Senatorską i Podwale.

Właściwe prace budowlane rozpoczną się docelowo w lipcu. Będą one polegać na wymianie 25 słupów oświetleniowych, nawierzchni oraz oznakowania dla kierowców i rowerzystów, a także sygnalizacji świetlnej z informacją akustyczną. Chodniki zmienią się w elegancki trotuar wyposażony, z myślą o niewidomych, w rowkowane płyty. ZDM po raz pierwszy zastosuje nowe rozwiązanie estetyczne – skrzynki ze sterownikami znajdą się pod chodnikiem, w specjalnie do tego celu przeznaczonych studzienkach.

d4hzcdz
d4hzcdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hzcdz
d4hzcdz