Trwa ładowanie...

Miron-Off - druga edycja festiwalu i 1. Urodziny Kici Koci

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Share
Miron-Off - druga edycja festiwalu i 1. Urodziny Kici Koci
d3becz2

W ten weekend grochowska klubokawiarnia Kicia Kocia obchodzi swoje pierwsze urodziny. W sobotę czeka na nas premiera płyty Pablopavo "POLOR", zaś w niedzielę druga edycja festiwalu Miron-Off na temat osoby i twórczości Mirona Białoszewskiego. Kawiarnia mieści się przy ul. Garibaldiego 5A. Na oba wydarzenia wstęp jest wolny.

Niedziela, 26 stycznia

„MIRON –OFF”, druga edycja minifestiwalu, poświęconego twórczości i osobie Mirona Białoszewskiego :

d3becz2

• 15. 00 Podsumowanie społecznej inicjatywy uhonorowania Mirona Białoszewskiego nazwą ulicy na Pradze-Południe w pobliżu mieszkania poety na "Chamowie"

• 15. 30 Spotkanie z Haliną Oberlaender, pierwowzorką tytułowej postaci „Kabaretu Kici Koci” Mirona Białoszewskiego, patronką klubokawiarni
oraz
• Slajdowisko „Kicia Kocia w obiektywie, świat w obiektywie Kici Koci” – pokaz zdjęć z domowego archiwum Haliny Oberlaender
oraz
• Degustacja urodzinowego tortu z grochowskiej cukierni

• Ok. 16. 30 „W papierach po Mironie” – spotkanie z Marianną Sokołowską, redaktorką „Utworów zebranych” Mirona Białoszewskiego, poświęcone m.in. niepublikowanym zapiskom poety.
Prowadzenie Magdalena Walusiak.

• Ok. 17. 30 „Szaman śni” pokaz fragmentów filmików rejestrowanych amatorską kamerą przez Mirona Białoszewskiego oraz grupę jego przyjaciół i wyznawców w latach 60. i 70.

d3becz2

Po projekcji (20 minut) odbędzie się dyskusja z udziałem m.in. reżysera Piotra Morawskiego, autora dokumentu o Mironie, Tadeusza Sobolewskiego, krytyka filmowego i przyjaciela poety oraz dr Izabeli Tomczyk, autorką rozprawy o "filmikowaniu" Białoszewskiego.
Prowadzenie Cezary Polak

Będzie też kiermasz książek Mironowych oraz okołomironowych.

d3becz2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3becz2