Trwa ładowanie...
d25ctba

Mistrzostwa Polski w Bierki

Bierki były ulubioną rozrywką germańskich wojowników już dwa tysiące lat temu. Nam najbardziej kojarzą się z czasami PRL, kiedy stanowiły żelazny ekwipunek każdej szanującej się świetlicy i klubokawiarni
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mistrzostwa Polski w Bierki
d25ctba

Bierki były ulubioną rozrywką germańskich wojowników już dwa tysiące lat temu. Nam najbardziej kojarzą się z czasami PRL, kiedy stanowiły żelazny ekwipunek każdej szanującej się świetlicy i klubokawiarni. Pedagodzy twierdzą, że są świetnym narzędziem do ćwiczenia silnej woli, koncentracji i zręczności - mimo to po 1989 roku straciły popularność.

Uważamy, że warto dbać o ten nieco zapomniany fragment naszego dziedzictwa rozrywkowego- mówią organizatorzy Mistrzostw Polski w Bierki, które odbęda się w najbliższą niedzielę, 9 listopada, o godzinie 14:00 w klubokawiarni Kicia Kocia - Przewidujemy jedną kategorię wiekową i płciową. W zawodach może wystartować każdy.

Gra się bierkami, udostępnianymi przez sędziów na stole, przygotowanym przez organizatorów. Wygrywa zawodnik, który po rozrzuceniu stosu bierek zbierze – bez poruszania pozostałych patyczków - największą liczbę punktów w trzech partiach. Poruszenie stosu, innego patyczka lub nieudana próba zebrania bierki, skutkuje przerwaniem gry.

d25ctba

Wstęp wolny.


Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!

Podziel się
d25ctba

Podziel się opinią

Share

d25ctba

d25ctba