Trwa ładowanie...

Mobilna biblioteka parkuje przy Chmielnej

Z mobilnej biblioteki bezpłatnie można będzie pożyczyć gazety, książki i poczytać je na leżaku, zagrać w gry planszowe czy wziąć udział w zajęciach. Sama Chmielna 10 ma stać się warszawskim centrum książki

Mobilna biblioteka parkuje przy Chmielnej
djs11va
djs11va

Po książki na Chmielną, to projekt Dzielnicy Śródmieście, realizowany z myślą o tych, którzy z książką pracują i przy książce odpoczywają. Poza księgarniami ulokowanymi przy Chmielnej 10, w każdy weekend sierpnia w obrębie skweru stacjonować będzie też mobilna biblioteka. W każdą sobotę i niedzielę do końca sierpnia od godziny 14:00 do 20:00 będzie działał tu kram z książkami, czasopismami i grami. Z mobilnej biblioteki bezpłatnie można będzie pożyczyć gazety, książki i poczytać je na leżaku, zagrać w gry planszowe czy wziąć udział w zajęciach.

Programem Po książki na Chmielną, który wystartował w zeszłym roku, objęte jest już sześć księgarni oraz restauracja wegańska, w której będzie można kupić oraz wymienić książki o tematyce kulinarnej i podróżniczej, a niebawem do tego grona dołączą również kolejne księgarnie. Urząd dzielnicy ustawił tu też 12 stoisk, które inni księgarze i antykwariusze mogą wynająć, by sprzedawać tu książki. Stoiska mają działać przez cały rok. W dobie e-booków, audiobooków, Internetu i smartfonów nie chcemy zapominać o fundamencie kultury, jakim jest książka - mówią organizatorzy akcji - Dajemy jej przestrzeń godną jej rangi. Zapraszamy księgarzy, antykwariuszy i bukinistów, by związali się z Chmielną. Zapraszamy czytelników, wszystkich warszawiaków, by wybrali się tu już niedługo na spacer, po książkę, na spotkanie.

Chmielna 10 ma stać się warszawskim centrum książki. To miejsce ma potencjał, by stać się na mapie Warszawy ważnym punktem kultury czytelniczej - mówią organizatorzy akcji - Inne europejskie stolice mają swoje dzielnice i ulice książki. Chcemy, żeby Warszawa też takie miała. Położenie ulicy Chmielnej w centrum miasta, blisko ważnych ciągów komunikacyjnych, blisko Traktu Królewskiego, sprawia, że jest to miejsce wymarzone, by na stałe zadomowiła się tam książka.

djs11va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djs11va