Trwa ładowanie...

Modlin: 1,5 mln obsłużonych pasażerów od początku 2014 roku.

W 2014 z usług portu skorzysta ok. 1,7 mln pasażerów, w 2015 - 2,5 mln

Modlin: 1,5 mln obsłużonych pasażerów od początku 2014 roku.
d24abs1
d24abs1

Dzisiaj przekroczyliśmy liczbę 1,5 mln. obsłużonych pasażerów od początku 2014 roku. - poinformował w sobotę modliński port lotniczy. W październiku br. lotnisko obsłużyło 165 366 pasażerów oraz 1 040 operacji lotniczych w ruchu regularnym. Oznacza to 11,5% wzrost liczby podróżnych w porównaniu z wrześniem br. oraz 26,37% wzrost w porównaniu z październikiem 2013 r.

W październiku średnio obsługiwanych było powyżej 5 tysięcy pasażerów dziennie z tendencją wzrostową.

- Obecnie na naszym lotnisku operuje jeden przewoźnik - Ryanair . Jeden, ale za to największy przewoźnik w Polsce i jedne z największych w Europie, który generuje u nas tak duży ruch lotniczy, że w przyszłym roku zbliżymy się do poziomu 2,5 mln pasażerów. Dlatego już teraz planujemy rozbudowę terminala, dzięki której będziemy mogli za około 3 lat obsługiwać o 2-2,5 mln pasażerów więcej w skali roku. Z miesiąca na miesiąc wzrasta nie tylko ruch pasażerski i ilość obsługiwanych kierunków, ale również oferta handlowa, gastronomiczna i usługowa dla pasażerów w terminalu. Przedwczoraj uruchomiony został nowy sklep z kawiarnią i jeszcze w tym miesiącu otworzymy minimarket, a w przyszłym aptekę. – komentuje Piotr Okienczyc, Prezes Spółki zarządzającej lotniskiem.

Dzięki szykowanej rozbudowie portu lotniczego w Modlinie , jego przepustowość ma wzrosnąć do 5 mln pasażerów rocznie. Dziś z lotniska, które oferuje 26 tanich połączeń, ma 14 tys. startów i lądowań korzysta miesięcznie ok. 150 tys. pasażerów. Mimo bliskości Lotniska Chopina, podwarszawski Modlin wyprzedza lotniska w Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie i Poznaniu.

d24abs1

Jak zdradzają władze województwa, rozbudowa lotniska ma być impulsem rozwojowym dla tej części województwa

d24abs1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24abs1