Trwa ładowanie...

Modlin ma działać od 2 lipca. Lotnisko będzie stało puste!

To już potwierdzona informacja. Lotnisko zostanie ponownie otwarte już za tydzień. Linie lotnicze nie zamierzają jednak wtedy wracać do Modlina...

Share
Modlin ma działać od 2 lipca. Lotnisko będzie stało puste!
d1gvgc0

Urząd Lotnictwa Cywilnego podjął decyzję ws. ponownego otwarcia lotniska w Modlinie - poinformowało dzisiaj biuro prasowe lotniska. Od 2 lipca samoloty będą mogły lądować w Modlinie. Roboty naprawcze zakończyły się w połowie czerwca , zaraz potem czekano na potrzebne certyfikaty, m.in. ten od ULC. Po pół roku przerwy w funkcjonowaniu obiektu, Warszawa z powrotem będzie mogła korzystać z dwóch portów lotniczych.

Dwie tanie linie lotnicze zapowiedziały jednak wcześniej, że zostają dłużej na Lotnisku Chopina. Ryanair poinformował, że będzie wykonywał swoje loty do i z Okęcia do 2 września 2013 r. Węgierski Wizz Air, swoją obecność w warszawskim porcie przedłużył zaś do 26 października.* Czy oznacza to, że otwarte znów lotnisko będzie stało puste? Modlin próbuje jednak skusić tanich przewoźników, żeby wrócili do Modlina. Dla tanich przewoźników mamy bardzo dobrą, konkurencyjną ofertę cenową. Trudno zakładać, że z niej nie skorzystają - mówi Gazecie Marcin Daniłł, wiceprezes spółki lotniskowej - *Opłaty lotniskowe w Modlinie są o 40 proc. niższe niż na Okęciu. Stawka ta pozostaje tu taka sama jak w zeszłym roku.

Przewoźnicy jednak nie planują zmiany ustalonych terminów ani wcześniejszego powrotu do Modlina. Podkreślają, że chcą być pewni, że lotnisko działa prawidłowo. Chcemy najpierw przekonać się, jak lotnisko będzie funkcjonować po otwarciu - powiedział Daniel De Carvalho z Wizz Aira - Dotychczas słyszeliśmy głównie zapewnienia od władz portu w Modlinie, a pojawiające się utrudnienia w ubiegłym roku negatywnie wpłynęły na nasze działania operacyjne.* Dlatego począwszy od dnia otwarcia lotniska, będziemy szacować nasze straty poniesione w wyniku zakłóceń funkcjonowania lotniska w Modlinie, a następnie będziemy rozmawiać z władzami lotniska o planie spłat.*

d1gvgc0

Ryanair poinformował, że powrót na lotnisko Warszawa-Modlin planuje planowo od 2 września. Wcześniejsze uruchomienie portu na chwilę obecną nie zmienia naszego stanowiska - oświadczył przewoźnik.

d1gvgc0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gvgc0
d1gvgc0