Trwa ładowanie...
d1ur9jn

Modystka, sztukator, złotnik, szczotkarz. Te zawody wciąż istnieją!

By się o tym przekonać, warto odwiedzić Muzeum Warszawskiej Pragi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Modystka, sztukator, złotnik, szczotkarz. Te zawody wciąż istnieją!
d1ur9jn

Trwa Festiwal Rzemieślników w Muzeum Warszawskiej Pragi. Zostały zorganizowane min. warsztaty dla dorosłych i dzieci, targi produktów rzemieślniczych, pokazy mody i wiele innych atrakcji.

Bohaterami wydarzenia zorganizowanego w MWP są modystki, krawcy, sztukatorzy, konserwatorzy mebli, złotnicy czy szczotkarze. Wydawać, by się mogło, że ich zawody są już dawno zapomniane przez mieszkańców Warszawy. Festiwal Rzemieślników dowodzi, że wcale tak nie jest.

Do sobotniego wieczoru, 18 czerwca można odwiedzić Muzeum Warszawskiej Pragi i być uczestnikiem warsztatów rzemieślniczych w formule „Repair Cafe” (nie wyrzucaj, napraw). Najmłodsi będą mogli zbudować samochodzik, skonstruować grający instrument strunowy, skomponować mydło wg samodzielnie dobranej linii zapachowej, zaprojektować i ozdobić książeczkę, uszyć maskotkę krokodyla.

d1ur9jn

W trakcie festiwalu odbędą się targi produktów rzemieślniczych wytwarzanych ręcznie w pracowni rękawiczniczej, szczotkarskiej i kaletniczej, od modystki i z pracowni abażurów, a także ubrań projektowanych i szytych na Pradze. Przy stoisku sitodruku będzie można wykonać nadruk na ubranie z wybranymi szyldami praskich warsztatów. Przez cały dzień będzie można również skosztować rzemieślniczych lodów kręconych na Pradze.

Zaprezentowane zostaną prototypy przedmiotów zaprojektowanych przez studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w ramach współpracy „Projektowanie oparte na rzemiośle”. Przedmioty te powstały w pracowniach praskich specjalistów.

Zwieńczeniem dnia będzie pokaz mody męskiej dyplomowej kolekcji projektantki z Katedry Mody warszawskiej ASP Eweliny Czaplickiej-Ruduchy, która wykonała ją we współpracy z lokalnymi rzemieślnikami: krawcową, kuśnierzem oraz kaletnikiem. Pokaz odbędzie się na muzealnym dziedzińcu i będzie miał formę spektaklu według choreografii Irada Mazliah w wykonaniu tancerzy Warsaw Dance Department, a uświetniony będzie muzyką na żywo. Kolekcja mody powstała przy współfinansowaniu Urzędu m.st. Warszawy.

WSTĘP WOLNY

d1ur9jn

Przeczytajcie również: Wstępny bilans Straży Pożarnej po nawałnicy. W Warszawie nie było ofiar


Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
d1ur9jn

Podziel się opinią

Share

d1ur9jn

d1ur9jn