Trwa ładowanie...
teatr
Luiza Poreda
15-04-2012 11:09

Mokotów teatrem stoi

O tym przekonani są organizatorzy drugiej edycji Dni Teatru na Mokotowie. Będą 22 wydarzenia w cztery dni! ZA DARMO!

Mokotów teatrem stoi
dgwogr6
dgwogr6

Do udziału w projekcie w tym roku zaproszone zostały wszystkie teatry działające w dzielnicy, a także domy kultury. Mokotów zdecydowanie teatrem stoi - działa tu aż siedem stałych teatrów: Teatr Nowy, Teatr Druga Strefa, Teatr Guliwer, Scena Przodownik, Teatr Baza, Teatr Kwadrat i Videoteatr Poza (których repertuar i działalność jest bardzo zróżnicowana). Do tego są cztery dzielnicowe domy kultury: Służewski Dom Kultury, Łowicka, Dorożkarnia, Kadr i Młodzieżowy Dom Kultury. Wszystkie zajmują się upowszechnianiem kultury teatralnej. Na Mokotowie* działa też Szkoła Aktorska Jana i Haliny Machulskich, Ognisko u Machulskich i wielu twórców niezależnych*.

Podczas tegorocznych Dni Teatru na Mokotowie zobaczyć będzie można wszystko: od farsy, przez klasykę i dramat współczesny, teatr lalek dla dorosłych, aż po autorskie spektakle i spektakl dyplomowy szkoły aktorskiej. Będzie można obejrzeć filmy dokumentalne o teatrach działających w latach 70-tych i 80-tych XX wieku.Przygotowano również atrakcje dla młodszych: spektakl „Kopciuszek” w Teatrze Guliwer oraz spektakl z warsztatami teatralnymi „Beata co bajki wyplata”. Dla tych, co chcą spróbować własnych sił na scenie, Ognisko u Machulskich przygotowało dni otwarte – w sobotę 21.04. dla 11–14 latków, w niedzielę 22.04. dla 14–17 latków..

Wstęp na wszystkie wydarzenia Dni Teatru na Mokotowie jest bezpłatny. Bezpłatne bilety wstępu będą wydawane w kasie Teatru Druga Strefa (ul. Magazynowa 14A) od godziny 10.00 w dniu 16 kwietnia 2012 roku do wyczerpania puli biletów.

dgwogr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgwogr6