Trwa ładowanie...
d23fdp6

Molo w Warszawie już w 2019 roku?

Betonowe tamy, które przechodzą w poprzek Wisły zostaną przekształcone w podświetlane promenady. Co Wy na to?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Molo w Warszawie już w 2019 roku?
d23fdp6

Ratusz szykuje kolejną warszawską atrakcję. Betonowe tamy, które znajdują się po prawej stronie Wisły, w 2019 roku zmienią się w podświetlane molo.

Nadwiślańskie ostrogi – bo tak fachowo nazywają się te rzeczne tamy – już służą warszawiakom jako miejsce spotkań. Zostały zbudowane w latach 60. by chronić prawy brzeg Wisły przed podmywaniem, spychając wodę na lewą, bardziej umocnioną stronę rzeki. Wtedy nikt się nie spodziewał, że ostrogi staną się często odwiedzaną lokalizacją. Mimo, że nie jest ona przystosowana do takiego celu.

Teraz Rada Warszawy chce to zmienić. Przyznano właśnie 12 mln zł na remont ostróg. Głównym powodem jest fakt, że ostrogi zaczynają się kruszyć i są podmywane przez wodę. Radni chcą wykorzystać niszczejące tamy, stawiając na nich promenady. Będą one znacznie szersze niż obecne ostrogi. W ten sposób spacerujący będą mogli swobodnie podziwiać panoramę Warszawy. W planach Ratusza jest również instalacja siedzisk i oświetlenia, co ma nadać ładny efekt wizualny całego kompleksu.

d23fdp6

Od mostu Grota-Roweckiego do Siekierkowskiego znajduje się ponad 20 ostróg. Promenady zostaną oddane do użytku w 2019 roku. Na razie nie wiadomo w jakiej kolejności będą modernizowane i czy wszystkie będą do użytku mieszkańców Warszawy.

Przeczytajcie również: Przygotowania do NATO. Wokół Stadionu Narodowego powstanie 2,5-metrowy płot

d23fdp6

Podziel się opinią

Share
d23fdp6
d23fdp6