Trwa ładowanie...
d42lvu3

"Mordor" stanął na dobre. W każdym kierunku tylko jeden pas

Warszawiaków dojeżdżających do pracy przez Służewiec czekają spore utrudnienia. 4 sierpnia ulica Marynarska została zwężona do jednego pasa w każdym kierunku. W dzień powszedni trasa jest praktycznie nieprzejezdna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roboty drogowe na ul. Marynarskiej potrwają do końca wakacji
Roboty drogowe na ul. Marynarskiej potrwają do końca wakacji (Facebook.com, Fot: Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych)
d42lvu3

To nie będzie łatwy miesiąc dla pracowników biurowej dzielnicy na Mokotowie, zwanej potocznie "Mordorem". Pojazdy na estakadzie przy Galerii Mokotów w poniedziałek (6.08) posuwały się w ślimaczym tempie, a zdezorientowani kierowcy nie zdawali sobie sprawy, jak długo będą stać w porannym korku. Tak wyglądał pierwszy dzień roboczy ze zwężoną ul. Marynarską. Wielu osobom na usta ciśnie się jedno słowo - koszmar.

Zmiany ruchu wynikają z próby przyspieszenia mocno już opóźnionej inwestycji, jaką jest docelowe poszerzenie Marynarskiej do trzech pasów w każdym kierunku. Mają tam powstać nowe drogi rowerowe oraz chodniki. Wszystkie prace pochłoną ok. 50 mln złotych. Niestety, przebudowa tej ulicy ciągnie się od dwóch lat.

Marynarska - utrudnienia

Zamknięta od północnej strony jezdnia ma umożliwić wykonawcy budowę jednej z podpór wiaduktu w ul. Postępu oraz podpory kładki dla pieszych przy ul. Wynalazek. Wyłączenie z użytkowania jezdni potrwa do 2 września.

d42lvu3

Obecna sytuacja zmusza kierowców do przejazdu zwężoną Marynarską od wschodu tylko na wprost. Jak podaje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, jadący od zachodu mogą jechać prosto i skręcić w prawo w ul. Wynalazek. Natomiast jadący z ul. Postępu i Wynalazek pojadą tylko w prawo.

Świadkowie poniedziałkowego paraliżu na Służewcu mówią o zakorkowanej ul. Cybernetyki, Postępu i Gintrowskiego. Korek spowolnił też pojazdy na rondzie Unii Europejskiej oraz w Al. Wilanowskiej. Wygląda na to, że trzeba będzie się przyzwyczaić do przymusowych postojów w tej części miasta.

google maps
Agencja Gazeta

PRZECZYTAJ TEŻ: Ukradli właz, a Warszawa stoi. Gigantyczny korek z powodu... otwartej studzienki

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ZOBACZ WIDEO: Korki w miastach kosztują każdego kierowcę średnio 3,3 tys. zł rocznie

d42lvu3

Podziel się opinią

Share

d42lvu3

d42lvu3