Trwa ładowanie...
d2mzs97

Most Łazienkowski coraz bliżej odbudowy

Prace przy odtworzeniu konstrukcji nabierają tempa. Jej pierwsze elementy właśnie przyjechały do Warszawy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Most Łazienkowski coraz bliżej odbudowy
d2mzs97

W niedzielę rano na budowę dotarły boczne fragmenty, które ważą aż po 6 ton każdy. Przed przyjazdem do Warszawy przeszły jeszcze pokrycie antykorozyjne w Płocku. Dodatkowo w tym tygodniu Bilfirger Infrastructure spodziewa się dostawy głównych segmentów Mostu Łazienkowskiego, roboczo nazywanych: S15 i S16.

Mają one być docelowo zamontowane w środkowej części, a ich długość to odpowiednio 10 i 9 metrów. Aktualnie prace przy odbudowie są związane głównie z: demontażem balustrad, skuwaniem gzymsów oraz właściwym przygotowywaniem powierzchni i montażem zbrojenia płyty pomostu części żelbetowych. Most Łazienkowski złożony jest z 270 elementów, w których skład wchodzi między innymi 30 segmentów montażowych.

Przypomnijmy odbudowa okazała się niezbędna po lutowym pożarze , który strawił bądź naruszył wiele kluczowych części. Pod przeprawą zapaliły się drewniane deski. Płomienie udało się ugasić strażakom dopiero po 12 godzinach. Wykonawca przebudowy cały czas podtrzymuje, że przejezdność Mostem Łazienkowskim będzie możliwa 31 października br.

d2mzs97

Przeczytajcie też: W autobusach jak w szklarni. Po czym poznać klimatyzowany pojazd komunikacji miejskiej?

d2mzs97

Podziel się opinią

Share
d2mzs97
d2mzs97