Trwa ładowanie...

Most Łazienkowski wróci szybciej? "Chcemy, aby odbudowa zakończyła się w tym roku"

Zobaczcie WIDEO!

Share
Most Łazienkowski wróci szybciej? "Chcemy, aby odbudowa zakończyła się w tym roku"
d1tx8hr

Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowski zapowiedział na sesji Rady Miasta, że most Łazienkowski może być odbudowany jeszcze w tym roku.

- Chcemy, aby odbudowa zakończyła się w tym roku. Nie chcemy, żeby to był 31 grudnia, tylko żeby to było znacznie wcześniej, na jesieni - zadeklarował Jacek Wojciechowski. - Będziemy dążyć do tego, aby praca była co najmniej na dwie zmiany, a jeżeli można to jeszcze dłużej – dodał.

d1tx8hr

Tak szybka odbudowa mostu zależy od Rady Warszawy, która musi zgodzić się na przesunięcie rezerwy budżetowej. Do tego wiele zależy od negocjacji z wykonawcą. Ratusz chce, aby wykonawca odbudowy mostu będzie mógł być wybrany w trybie "z wolnej ręki", bez procedury przetargowej.

Na przeprawie trwają obecnie prace rozbiórkowe. Właśnie zdejmowana jest nawierzchnia. Usuwane są także krawężniki i metalowe barierki. Prace wykonuje stołeczny Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Most Łazienkowski spłonął 14 lutego br. Pod częścią mostu zapaliły się leżące tam drewniane deski. Podczas pożaru temperatura dochodziła do nawet 1000 stopni Celsjusza. Doprowadziło to do uszkodzenia konstrukcji budowli. Pożar ugaszono po 12 godzinach.

d1tx8hr

Podziel się opinią

Share
d1tx8hr
d1tx8hr