Trwa ładowanie...
d3cwwry

Most Siekierkowski najpopularniejszy!

W jaki sposób rozkłada się natężenie ruchu w mieście? Przeczytajcie!
Share
Most Siekierkowski najpopularniejszy!
d3cwwry

Zarząd Dróg Miejskich zarządza blisko 480 obiektami drogowymi, w tym 62 obiektami zwanymi "mostowymi". Z najnowszego raportu dotyczącego natężenia ruchu na warszawskich mostach jaki ostatnio opublikował, możemy się dowiedzieć m.in. w jaki sposób obecnie rozkłada się natężenie ruchu w mieście.

Można zaobserwować spore zmiany w porównaniu do analiz z przestrzeni ostatnich 5 lat, gdzie prym nieprzerwanie wiódł most Grota – Roweckiego. Znaczący spadek natężenia ruchu na tej arterii jest podyktowany przebudową Trasy „AK” i samego mostu. W przekroju mostu, w ruchu dobowym mostem „Grota” porusza się średnio 76. 782 tys. pojazdów (w 2009 poruszało się nim średnio 160 tys.). W związku z pracami prowadzonymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad natężenie ruchu znacząco się zmieniło.

W tej chwili to most Siekierkowski jest arterią najczęściej wybieraną przez warszawskich kierowców. Aż 113.303 tys. kierowców pokonuje trasę mostu (w ruchu dobowym). Duże zmiany dotyczące natężenia ruchu można zauważyć również na moście Marii Skłodowskiej - Curie, tutaj natężenie ruchu jest nieznacznie, większe niż na moście Grota - Roweckiego i w cyklu dobowym wynosi 79.719 tys. Pod względem natężenia ruchu most Marii Skłodowskiej - Curie plasuje się na trzecim miejscu, drugi najbardziej oblężony most to most Łazienkowski z wynikiem 97. 643 tys. pojazdów na dobę. Według wiosennych pomiarów mostem najmniej uczęszczanym przez kierowców jest most Świętokrzyski, gdzie w przekroju mostu, dziennie przejeżdża nim 22. 860 tys. kierowców.

d3cwwry

Poniżej zestawienie natężenia ruchu w ujęciu procentowym:
1. most Siekierkowski – 21 proc.
2. most Łazienkowski – 18 proc.
3. most Marii Skłodowskiej – Curie – 15 proc.
4. most Grota – Roweckiego – 14 proc.
5. most Poniatowskiego – 12 proc.
6. most Gdański – 11 proc.
7. most Śląsko – Dąbrowski – 5 proc.
8. most Świętokrzyski – 4 proc.

Przeczytajcie też: Otwarto Ogród Krasińskich (ZDJĘCIA)

d3cwwry

Podziel się opinią

Share
d3cwwry
d3cwwry